Jen pár slov

28. april 2010 at 21:57 | The |  Technicky technické vykecávání
Jen pár slov. Vlastně pár set slov, abychom byli přesní...ale nevadí.

Pár slov o autorce
Jedna mladá slečna, která tráví čas čtením knih, po večerech i fanfikcí na internetu. Ta, která nevěří ve splnění svých snů a přesto pořád léta krajinou snění, ať už ve dne nebo v noci.
Poslouchá metal, rock a miluje svojí MP3. Miluje těch pár pravých přátel, které má a nesnáší lži a podlézání.
Vždycky chtěla být známá, ale vzhledem k tomu, že nemá nic zvláštního, co by nabídla, nic takového se neděje. Žije ve stínu svého staršího bratra a proto taky miluje anonymitu na internetu (ale strašně ráda se s nějakým blogerem sejde a popovídá si :)).
Dívá se na anime, občas si přečte nějakou tu mangu.
Takže si to zrekapitulujme. Kdo že je The?
Správně, milé děti, je to ona, tahle temná existence. Je to ta arogantní egoistka, milovnice anime i mangy (a vlastně Japonska všeobecně), čtenářka a povídkářka, to čajové cosi, které se skrývá v nejzapadlejších a nejtemnějších koutech, kde kreslí jako o život. A abychom nezapomněli, je tkaničkovec, a to nenapravitelný. Metalistka a rockerka, která ví, že není nad to se pěkně od srdce psychopaticky zasmát...


Pár slov o její literární tvorbě
Co se týče mých literárních výtvorů, vězte, že se za některé stydím, některé tu jsou jen z nostalgie a některé zase proto, že jsem potřebovala kritiku jako sůl.
A pak jsou tu povídky, které mám ráda i přes jejich chyby, o kterých si myslím, že se mi vcelku i povedly, ale těch není většina.
Některé povídky jsou spíš formou úvahy...maličko.
Jsou tu drabble. Píšu je strašně ráda, takže pokud byste chtěli, můžete mi napsat pět slov jako zadání na mail terkapod@seznam.cz nebo si mě přes facebook.
Nejsem žádná spisovatelka, ale psát mě baví. Když budete kritizovat, hlavu vám neutrhnu, budu ráda. Jak se mám zlepšovat, když mi někdo napíše, že se mu to líbilo?
Samozřejmě, potěší to, ale s takovým komentářem se vážně nezlepším.
Takže, jen do mě! Ale za občasnou pochvalu bych vás taky nezabila O:)
Pak tu je pár úvah a samozřejmě moje žvástání. A toho není málo. Jsem prostě..ukecaná. O:)

Pár slov o její grafické tvorbě
Kreslím strašně ráda, ale nejsem v tom žádný přeborník. Nehodlám se kreslením ani malbou živit, nehodlám studovat výtvarnou školu (ani bych na to neměla), je to prostě můj koníček.
Mojí parketou je manga styl, ale občas se pokouším kreslit i realisticky. Moje nejlepší dílo, ač není jen moje, protože mi pomáhala kamarádka M. je tohle oko. )
A počítačová grafika? Také tu na blogu někde je, protože zkouším všechno. Ale opět, nic světoborného, na grafiku jsem úplně levá. :)

Pár slov, hovořících o aktuálním (bejvávalo) rozpoložení
14.2.2011 -> No pomoc. Co to bylo proboha za stav? :D (1.3.2011)
Smích. Ponurý, hysterický smích.
Přesně ten zvuk se ozývá ze ztemnělého pokoje, když venku padá na pražské ulice tma. Přes rty jí uniká neveselý smích, když pročítá řádky, když sleduje písmenka, vytištěná na jemném papíru. Utichne a přejíždí roztřesenými prsty po stránkách.
V tom okamžiku miluje tu knihu. Za to, že ji nenechává samotnou.
Křehká, taková je. A když zdvihne hlavu, aby se podívala na strop, kde se už určitě tvoří nějaká pavučina, v očích se jí třpytí slzy. Zrcadlí se v nich všechno to utrpení, všechen ten žal i zmatek. Pomyslí na to, že toho před svými známými hodně tají. Koutky se lehce pozvednou a ústa se zformují do úsměvu. Oči však zůstávají stále stejné - netečné a přeplněné smutkem.
Mrzí ji, že nemůže říci pravdu. Bolí ji, že vše musí zůstat skryto.
Ale nejde to jinak. Když totiž viděla, jaké jsou reakce na podobná prohlášení, nechce ztratit důvěru. Důvěru těch tří, těch pravých přátel, těch jediných, které má.
Bojí se toho, že pravda jednou vyplave na povrch. Chce si stát za tím, kdo je. Ale neumí to před ostatními. Umí to jen před pár lidmi, které nadevše miluje. A ani těm to nemůže říct. Bojí se názorů, bojí se reakcí. A tak svou křehkost maskuje svým chováním, svým stylem, který je i zároveň není její.
Slyší kroky za dveřmi. Otře slzy a nasadí masku.
A jde. Jde ukázat světu, co je to pravá přetvářka.

Archiv keců v menu (vzkazníku)
(od bůhví kdy) až k 20.6.2011
Příliš pitomý pakůň přeci psal.
Bolest blbkou brána beze bran.
Slabomyslná slečna, stále strašná.
Zlata za zákopem zabila zástěru.
A Aragorn akorát anuloval Akanin azyl.
Trochu trhlá The tradičně trpěla.
Smyčka se stahuje...

Zdánlivě beze smyslu.
 

5 people judged this article.

Comments

1 Cathrine Cathrine | 7. march 2011 at 17:16 | React

Ten nápad s citáty na pozadí je super.

2 Kate Kate | Web | 16. april 2011 at 11:02 | React

Jsi sympatická a tvůj blog se mi moc líbí, tvoje úvahy a povídky jsou prostě super :)

3 idiot idiot | 12. august 2013 at 16:31 | React

OMG OMG OMG Já vyhrál 0 KČ na stránce www.vyhrajte0kc.cz

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement