Anime? Proč ne.

5. august 2010 at 20:39 | The |  Kecy v kleci
Nutno uznat, že po vyhlášení tohoto téma blog.cz ožil. Někteří lidé píšou o tom, jak hrozně anime zbožňují, jsou následováni komentáři nadšenými, sdílícími tento názor, nebo těmi slušnými, ale nesouhlasnými. Jiní blogeři píšou o tom, že anime rádi nemají - jenže ne každý to píše slušně. Někdo napíše slušný a dlouhý článek o tom, co proti anime má, nebo proč je nemusí. Ale jsou tu i jiní - kteří napíší jeden nebo několik málo řádků typu: ,,Bože, nesnášim anime :D...Japonský blbosti a tak :D...". (Cituji.)
A já přiznávám, že ti poslední zmiňovaní mi pěkně sajou krev. Citovaný "článek" je to nejlepší z těchto jednořádkových textů. A samozřejmě, autory těchto perliček jsou majitelky blogísků.
Tím ovšem nechci říct, že je všechny zatracuju nebo že lidé, kteří vlastní smysluplný blog by tohle nenapsali. Snažím se pouze poukázat na to, že nejvyšší procento těchto článků najdeme právě tam, v růžových končinách.
Ale tito lidé mě neštvou proto, že tvrdí zjevné nesmysly (četla jsem například článeček, ve kterém bylo zmiňováno, že anime je z Číny), ale proto, že když na jejich chyby poukážete, začnou být nehorázně nadřazení, nadávají vám, tvrdí, že jste sami pitomí a podobně.
Ano, to mi vadí, že nechtějí uznat vlastní chyby.
A tak jsem zuřivá, vyprovokovaná, schopná na kohokoliv spustit příval slov o tom, co si sakra myslí, že píší o věci, o které neví zhola nic. A tak jsou moje komentáře mnohem, mnohem více popudlivé, když už je to několikátý blog, který projdu.
.
Těch smysluplných článků není příliš, zase se o nich ale nedá říct, že by jich bylo málo. Tak díky bohu alespoň za to. A s většinou těchto lidí souhlasím. Například v tom, že se najednou spustil příval anime-fanoušků a většina těchto lidí nezná o mnoho více věcí než Pokémony, Digimony nebo Naruta. Tím nechci říct, že jsem na anime expert. Jen, že jsem ho začala sledovat před vlnou popularity a že znám mnohem víc, než zmiňovaného Naruta a tak podobně.
Říkáte si, že se jen stavím nad ostatní? Ne, já myslím, že ne. Znám třeba ty známější: FMA, Shaman King nebo Death note. A třeba Higashi no Eden. Potom pouze jménem těch pár méně známých.
Ne, nemyslím si, že mohu všechny poučovat o Japonsku a jejich kultuře. Vím to, co vím a vím, že toho není mnoho. Přesto jsem přesvědčená, že vím víc, než slečny, které píší, že je anime z Číny.
.
Nehodlám vysvětlovat, co to anime je, protože to už ví dozajista každý. Možná to nevěděl předtím, ale po záplavě článků, které tento pojem vysvětlují, myslím, že to není třeba.
Pokud to stále nevíte - vaše smůla. Ale nemyslím, že se tu najde někdo takový v případě, že pročítal alespoň pár článků na téma týdne.
Ah, všimla jsem si, že stále dokola omílám to samé a že skáču od témata k tématu. Nevím proč, nejsem schopná udržet pozornost..ale k věci.
.
A já a anime? Lidé mi říkají, že jsem se na něm v poslední době stala závislá. A mají pravdu. Dřív jsem se na to ale dívala v pohodě a klidu. S myšlenkou, že je to přece jen pouhý pořad.
Ale teď? Teď to tak není. Rozkoukanému FMA skáču do náruče často - a ráda.
Jenže člověk nemůže pořád žít televizí. A to je právě ta škoda :D
.
A teď trochu odbočím (pro změnu..:D). Mě japonská kultura fascinuje. Nejen tahle odnož, ale všechno. Japonština, jejich jídlo, zvyky, oděvy, historie.
Japonsko je prostě zajímavá země a já doufám, že se tam brzy podívám.
Ale to se asi skutečností nestane.
A tak mě opravdu naštvalo, když kdosi prohlásil, že japonština je hnusnej jazyk, anime jsou pohádky pro tříletý děti a že jsem pitomá, že se na to dívám. (Dohromady to dává dva lidi)
Ale tak.
Počkám si, jaké chyby vyčiníte vy mě :)
 

4 people judged this article.

Comments

1 Viki‎^‎^ Viki‎^‎^ | 5. august 2010 at 20:48 | React

Krásně napsaný :)

2 Maty Maty | Web | 5. august 2010 at 20:50 | React

Ahoj!
Na svém blogu ručně vyrábím šperky a ostatní doplňky! :-) Budu rád, když zajdeš a něco si třeba vybereš! :-)

3 manga-sekai manga-sekai | Web | 5. august 2010 at 21:01 | React

Skvělý článek. Škoda, že tak málo lidí zná něco jiného než pokemony. Mě fascinuje na japonsku spousta věcí od historie, buddhismu po ty úžasné příběhy v anime a manze. Jetix má určitě velký podíl na malých otaku, kteří znají pouze Naruta s tím moc nanaděláme. Jsem moc rád především za manga scénu v čechách, která neskutečně roste.

Pokud chceš koukni na můj článek o anime. Mám tam i recenze na mangy, které vyšli v ČR a další věci: http://manga-sekai.blog.cz/1008/anime-a-jeho-prava-tvar#comment79772033

S pozdravem Shouhei san

4 Monica Otmili Monica Otmili | 5. august 2010 at 21:04 | React

Napsala jsem podobný článek, však víš. Ty vyLoWÍíSkOvAnÝ bLoGÍíÍsKy mě štvou. Ať je slečny píšou klidně nadále, ale pokud už musí nějaký článek na toto téma, které je vůbec nezajímá napsat, ať je aspoň na úrovni...Také mě fascinuje Japonsko. :-) článek se povedl, máme stejný názor :)

5 Danka Danka | Web | 5. august 2010 at 23:00 | React

Tak prošla sem asi 50 článků na téma anime, ale tvůj mě opravdu zaujal :) Zaprvé mě teda dostalo jak někdo může napsat, že anime je z Číny? No to jako sry, ale to je nad moje chápání, když už o něčem píšu, tak bych si zjistila alespoň ty nejzákladnější věci. Dále musím souhlasit s články, které ti sajou krev. Mám na to podobný názor. Samozřejmě anime né každý má rád, ale já jelikož anime mam ráda a nemam třeba ráda např. Hannah Montanu neboli Miley Cyrus o kterých je většina blogů, rozhodně bych jim na blog nenapsala nic sprostého. Když už píšu článek o něčem tak alespoň by měl být na nějaké úrovni. Sama jsem napsala článek na toto téma. A rozhodně si nemyslím, že anime je pro malý děti. Ti co píšou o anime jako o pohádce pro děti asi anime nepochopili. Mno nic myslím, že tvůj článek je opravdu skvělý :)

6 KLICKa KLICKa | 5. august 2010 at 23:18 | React

Anime je v poho... (Nebo alespoň rozhodně víc než Včelka Mája..). :-) Mhm.. já Japonsko.. ne nemusim, každopádně bližší jsou mi jiné Země. Mimochodem, mohla bys přihodit nějakej tvuj oblíbenej obrázek (nebo ho nakreslit)... :o)

7 Kačka Kačka | Web | 6. august 2010 at 16:16 | React

Já anime vážně ráda nemám, ale neznamená to, že odsuzuju ty, kterým se to líbí. Na oplátku zase očekávám to samé od vás.)

Japonská kultura musí být vážně zajímavá, ale dovolím si otázku: Je vůbec tohle kultura? Nejsou to jen dost zvláštním způsobem nakreslené postavičky s prázdnýma panenkama a nevyslovitelnýma jménama jako Natsutshibotshi?

Zase - já vám to neberu. Každý může mít na všechno svůj názor, mně osobně přijde anime stupidní. Nelíbí se mi ty postavy, příběhy i japonština samotná... Věřte mi, nemluvím o věcech, na které nemám názor z nějakého racionálního důvodu, třeba na Pokémony, Krále Šamanů a občas i toho Naruta (ten už byl ale vážně fuj) jsem se jako menší koukala, prostě mě to ale nikdy nebralo.

Howgh.

8 Yone Yone | Web | 6. august 2010 at 18:25 | React

Mě víc rozčilují blogísky, které píší, jak strašně to lovískují a pořádně přitom nevědí, co to anime je. XD Nebo lidi, co rozumují a snaží se světu sdělit co to je, ale přitom mají o anime mylné představy. XD
To, když někdo napíšu že anime je sračka mě přijde spíš vtipné. XD Je mi úplně jedno, že si to někdo myslí. A na takový článek jsem ještě nenarazila. Zato jsem se dneska už svakrát dočetla, že anime je třeba Tom a Jerry. Bez komentáře. XD
Kéž by tohle téma týdne nebylo...

9 The The | Web | 6. august 2010 at 18:45 | React

[8]: Vždyť právě, tak jsem to myslela. Neuznají vlastní chyby, když jim to napíšeš.  Je úplně jedno, jaký názor na to mají..
Uf, mám asi problém s mozkem ale: nenarazila jsi na co? Ně někoho, kdo tvrdí, že je anime sračka? Nebo na ten můj?

[7]: Já tu tvůj názor taky neberu. A neodsuzuju tě, neboj :)

[5]: Díky..

[2]: Achjo. To se s těmi reklamami nemůžete omezit?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement