Fresh Film Fest!

26. august 2010 at 0:07 | Thea |  Watashi
Fresh Film Fest!
Dnes, 25. srpna 2010 byl první den Fresh Film Festu. A tam jsem se vydala i já - ale měla jsem s tím velké potíže. Jsem totiž ještě nezletilá osoba, která dokonce ještě ani nevlastní občanku. A tak mi bylo zatěžko přesvědčit mé rodiče, že když se vrátím pozdě, nic mě cestou nesežere.
Ale podařilo se mi to, a tak jsem se vydala - ještě s jedním člověkem, který už patnácti dovršil - na FFF.
A jako vždycky, zákon schválnosti byl se mnou :)
Říkala jsem si: hm, znám se. Půjdu dřív, aby mi zase neujela tramvaj. A tak jsem taky udělala - tramvaj jsem v pohodě stihla a hurá do Světozoru.
Mám přece spousty času - a budu tam v pohodě se třema minutama rezervy. To se mi snad ještě nikdy nepovedlo, pomyslím si s potěšením. A v kapse mi zadrnčí mobil.
Přečtu si SMSku o tom, že nemám spěchat, jelikož tam Chris nedorazí včas. Málem jsem se sobě začala smát. Když se někam musím dostat včas, většinou to nestíhám a když už by to šlo, tak je chyba naopak na druhé straně. To nevadí. Stane se každému a mě to usvědčilo v tom, že svět je prostě takovej a že chyba není jen ve mně.
A začalo odpoledne plné filmů. Viděla jsem celkem tři, na ten poslední jsem už jít nemohla, protože by mě někdo nesežral cestou, ale doma.
A filmy šly po sobě jako stupnice - neustále se zlepšovaly. Jako první jsem viděla film Da lui toi.
Da lui toi - v angličtině Gallants režíroval Chi-kin Kwok. Film vypráví o "lůzrovi" (Ale já to sem tak, jak se to vyslovuje dát musela! Ono to vypadá hrozně vtipně!), otlounkánkovi, který se postupně stane žákem dvou přeborníků kung fu. Aby to nebylo tak jednoduché, mají oni dva "přeborníci - Dragon a Tiger - ještě starého mistra, který je ovšem nemocný a je v kómatu. A pak nedorozumění a spousty kung fu - znáte to :D
Ne, já nikdy nebyla dobrá na popis. Vážně ne. Takže prosím omluvte mou"nepopisnost".
Režijní debut - a povedený. Takový old school v moderním balení. A kung fu? Choreografie byla..(Sakra, jak tohle někdo může umět? :D)..asi taková.
Vzhledem k tomu,m že neumím popisovat, jestli chcete vědět víc, tak shlédněte trailer a obávám se, že nemůžu najít žádné info o ději. Takové miniinfo je nad videem - tak kdyžtak.
Když jsem trailer viděla poprvé, nevypadalo to na nic zvláštního - a ono to taky nic zvláštního nebylo, ale povedené to je určitě. Myslím, že stojí za shlédnutí - ale ne těm z vás, komu škodí moc bojového umění ve filmech ;)
.
Druhý film byl dánský. Respektive lehce dánsko český, jelikož na tom pracovali tak z poloviny Čechové a dokonce se ve filmu na konci i česky mluví. (Rozumějte, ten film byl s anglickýma titulkama bez dabingu.) Jmenuje se Alting bliver godt igen, tedy anglicky Everything will be fine. Film režíroval Christoffer Boe.
Jedná se o thriller, ve kterém se režisér Jakob dostane k fotkám, které nejsou určeny jeho očím. Jde o záběry mučení vojáků. A spolu s fotkami se mu do rukou dostane i deník jakéhosi neznámého Aliho. Thriller je úžasně rozvíjen a dokonale je vyjádřená i vzrůstající paranoia hlavní postavy. Na konci filmu už nejde ani tak o thriller, jako spíš o příběh dvou lidí, ale to mu neubírá na kvalitě. Pokud se rozhodnete shlédnout tento snímek, rozhodně špatně neuděláte.
Trailer naleznete tady.
.
Třetí a prokazatelně nejlepší film za dnešní den byl maďarský film One. Jednoho dne se v Evensově knihkupectví objeví muž, jež chce knihu, která je ve vzácných knihách vzadu ve skladu. Jenže ve skladu jsou místo vzácných knih pouze bílé knihy s černou jedničkou na deskách..
Nechci vám zkazit to tajemno dalším popisem.
Jenom řeknu, že tohle je film, který je vskutku povedený a podíváte se-li, rozhodně nebudete litovat.
.
Vstupenku jsem měla sice jen na dnešek, ale jak znám svojí matku, stejně tam asi ještě jednou půjdu. Moje matka se filmy vlastně živí, takže doufám, že ještě někdy o víkendu na 7. FFF závítám.
Pac a pusu
The
_________________
Ten obrázek je můj vytvořený. Objevil se mi tam překlep: má to být freshfilmfest. net, ne freshfilmfest.ne. To jen tak pro přesnost.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Monica Otmili Monica Otmili | 26. august 2010 at 18:45 | React

Thea? To už to takhle dopadlo, já myslela, že pořád ještě The 8-O
Jé, taky bych šla na film fest (kdybych měla kdy, a kdyby mě něco cestou -jak ty říkáš- nesežralo:) ) (No, po tom mém incidentu na přechodu a pak (vždyť víš) by to bylo ještě horší)
nevim proč, ale nějak mi to připomíná jeden super film, který jsem před nedávnem viděla (Želvy mohou létat).

2 The The | Web | 26. august 2010 at 18:46 | React

[1]: áá neboj, já ty přezdívky nějak střídám. The jsem pořád, ale už mě to blbne, aby se to dalo skloňovat :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement