Čárky prané v Perwollu - oglosováno

18. october 2010 at 14:00 | The & Tadruhá |  Glosování
Jednou jsem se dohodla s Toudruhou, že bychom mohly něco oglosovat. Byla jsem pověřena hledáním dostatečně glosovatelné povídky (promiň, Bello) - a věřte nevěřte, měla jsem z čeho vybírat. Nakonec jsem sáhla po téhle, protože mi přišla vážně úděsná..
Tím nechci tvrdit, že mé povídky jsou úžasné, ale myslím, že alespoň dodržuji pravidla českého pravopisu.
Ještě bych vám chtěla říct - nemám nic proti autorce jako k člověku. Máme proti ní něco, jakožto k autorce povídek. A kdyby na to narazila..tak se nezlob. Z glos se dá vždycky vzít ponaučení.
A ještě bych vám chtěla říct, že z toho nemám dobrý pocit, protože Tadruhá má prostě lepší postřehy. A mimochodem, pokud vám to bude připadat trapné a ne vtipné, je to úplně normální, jasné?
A rozdělení barev?
normální: Bella♥
zelená: Tadruhá
oranžová: The
+ edit: Omlouvám se, kdyby normální text nebyl vidět, ale měním různorodé designy..takže promiňte. 
+ edit 2: Nemám na to všechno nervy. Prostě uznávám, že glosy nejsou naší parketou, že tam chyby jsou, že jsem byly (a jsme) začátečnice. A já ještě budu, protože další glosy psát nehodlám. Takže si můžete oddechnout...
Jsem unavená. Kdybych reagovala přehnaně na některé komentáře, tak se omlouvám.


Zelené podtržítko od Nariel
Starý vs. nový život (praný v Perwollu!)
Postavy:
Belatrix Black, Harry Potter, Lord Voldemort, Hermiona Granger (Ono je totiž strašně cool, když jména píšete v anglické verzi), Ron Weasley, Andromeda Tonks, Narcisa Malfoy, Draco Malfoy, Albus Brumbál, Minerva McGonagall, Ginney (chudák Ginny.Utiskovaná. Místo ní si autorka vymyslela nějakou novou postavu. No nenaštvalo by tě to?) Weasley a další.

Autorka:
Bella♥ (Ach můj bože, už se bojím. To jméno mluví za vše. Souhlasíš, Tadruhá? Začínám se bát předem.) (Belatrix Black)

Děj:
Začne to celkem nevinně, Belatrix sleduje ještě se dvěmi (Tady se někdo snaží být tak spisovný..až je to špatně.) smrtijedy - byli totiž tak malí, že nestáli za velké písmeno - Harryho, Hermionu a Rona do jedné mudlovské restaurace. Co přijde potom je ještě nečekannjší (Aneb - nevíte, jestli tam dát jedno nebo dvě n? Čím víc, tím líp.) . Nečekanný (Víš, co je na opakovanej slovech nejblbější? Opakujou se i chyby.)(Tos ještě nedočetla celou větu.) čin bude mít velmi nečekanné (Já ti to říkala!) následky . (Něco jako typografická pravidla jí asi nic neříká. Nečekanný zjištěnní, že?) Ona se bude muset rozhodnout co zvolý. Moje oči! Pravda. Zvolíš si psát bez chyb nebo s nimi? Nedělej se s odpovědí, stejně ji znám...(Bohužel nemám tank jeko legendární glosátorka modrá.. Ale moje monology jsou přinejmenším stejně vražedné.) Starý nebo nový život? (Na tebe už život nezbyde, holka. Žene se k tobě The s otrávenýma šipkama a svýma veverkama a taky Tadruhá a její vražedná ironie... Máš se na co těšit, Bello. Tohle bude stylový! :D)
Odehrává se v době, kdy má Harry nastoupit do zvláštní školy do 6. ročníku. Sirius je mrtvý, snědl ho totiž Hagrid. Belatrix je svobodná a nadržená. (Tadruhá? Drž svou úchylnost v mezích, prosím :D) (Haf.) (Už jsi našla nějakou pěknou kost, koukám.Takže ty jsi taky ten strašně cool bisexuál?)
Příběh jsem napsala sama z vlastní hlavy (a jsi si jistá, že je tam i mozek?) (Ne. Vzduchoprázdno.), tak prosím nekopírovat! Pouze se zdrojem a povolením autora!
Postavy jsou majetkem J.K.Rowling.
Povídka je publikována ještě na mém druhém spolumajitelském blogu povidky-karol-bella.blog.cz (Jé, Tadruhá, budeme toho mít tolik ke glosování!)

Kapitola 1 ,část 1 - Čárky nebo život!

Byl večer půl desáté, nebe bylo zatemnělé (čárka) ani měsíc nebyl vidět. Tam za mraky se ale něco dělo. Z toho největšího, nejšedivějšího mraku se vytvořila potetovaná lebka místního ožraly, z jejíchž úst vylétl černý zatemnělý (...plivanec?) šíp (aha) a neuvěřitelnou rychlostí se blížil k jedné mudlovské restauraci v Londýně.

Ještě před tím, než se událo tolik věcí najednou (ono se už něco událo? Kromě plivance jsem si ničeho nevšimla - To nikdo..) , byl celkově poklidný večer. V restauraci seděli tři mladí, ještě nezletilí kouzelníci nad flaškou vodky (Flaškou? Ty je podceňuješ.Byl to přinejmenším sud.).
,,Dobrý den, co si dáte?" zeptala se číšnice a elegantně vyflusla žvýkačku směrem k dalšímu stolu. Na sobě měla černé latexové oblečení s bílou, krajkovanou zástěrou, zpod které jí čouhala rudá tanga. . Za ní byl ze shora nenápadně zastrčen nějaký klacík o průměru asi jednoho centimetru. Byla totiž ve skutečnosti chlap. Vlasy měl(a) dlouhé, skoro černé kudrnaté, ale po stranách jí zpod paruky vykukovala vyholená vrásčitá hlava . (A k čemu nám tyhle informace jsou?)
,,Harry! Co se děje? Vylez zpod toho stolu!" zeptala se hnědovláska, která seděla vedle Harryho. Měla bílo-modrou halenku a džíny. (Další životně důležitá informace.)
,,To nic, jenom mi někoho připomněla ( Myslíš třeba..starýho prostituta, Harry?)." odpověděl potichu Harry, tak aby ho nikdo kromě jeho společníků neslyšel.
,,Ale no(mezera)tak Harry, nemusíš jí vidět v každém, koho potkáš." vyštěkla na něj Hermiona.
,,Jo a jak teda víš, že jsem myslel právě jí?! (Já právě přemýšlím nad tím, co je tak složitého na pravidlech psaní ji a jí. Narozdíl od autorky a postav této povídky totiž umím myslet.)Taky ti jí připomněla, co?" vrátil jí to Harry pohotově. (Ty jo! To je stěr!) Proti tomu nemohla Hermiona argumentovat. (Tak to by z ní nebyla debatérka.) Měl pravdu, po tom co jí provedla.
,,Hermiono, já si taky nejdřív myslel, že je to ona!" narážel na ní zadkem zrzavovlasý (zrzavovlasý? Cože? Za celou tu dobu, co na tomhle světě straším mi nikdo neřekl, že jsem "zrzavovlasá"..) (Mně toho už řekli... Třeba že mám hlavu ZREZIVĚLOU.) kluk, který seděl naproti Hermioně.
,,Cože?! (Taky mě ta otázka napadla.) Já nemyslela, že je to ona! Jenom...dobře (čárka vyjekla a omdlela nad příšerností této povídky) připomněla mi jí (čtvrtý pád, tu -> ji. Už jsem se na opravování téhle chyby vykašlala. Nemá to cenu.)." dokončila Hermiona. Tím dala najevo, že na toto téma již nehodlá mluvit.
,,Jestli jste si ještě nevybrali, můžu přijít za chvíli." vyrušila je z jejich nepříjemného hovoru číšnice.
,,Ne, ne to je v pořátku (Eh? Tvůj pravopis rozhodně v pořátku není. A dokonce ani v pořádku ne.) (Když není v pořátku autorka, nemůžou být v pořátku ani její povídky.) ," snažila se situaci zachránit Hermiona, ale nepovedlo se jí to, protože byla blbá jak tágo .
,,Já si dám kuřecí plátek a americké brambory. A k pití pomerančový džus."
,,Já bych si dal slaninu s vajíčkem a colu." řekl Harry.
,,Já bych si dal párek s hořčicí a máslový ležák (chudáci čárky, diskriminované.) prosím." Ron se koukal udiveně, když viděl výraz ve tváři těch třech. Než stačila číšnice cokoliv říct, předběhla jí Hermiona.
,,Tady Rone máslový ležák asi nemají (ahrgh Myslím, že se vydám na expedici. Zajímalo by mě, kam všechny ty čárky zmizely.) víš. A tohle ti uvaří leda mamka."
,,Dej si pizzu, je dobrá A navíc ti do ní The přidala strychnin. Prostě pochoutka.." poradil mu se škodolibým úsměvem Harry za souhlasného přikyvování Tadruhé i The.
,,Tak jo, já si dám pizzu a ... taky ten pomerančový džus. (V něm je prozměnu kyselina sírová.)" vybral si konečně Ron.
,,Máte to tady za patnáct minut, deset vteřin a sedmnáct a půl nanosekundy." sdělila jim číšnice a odešla s objednávkou. (Kde ta autorka žije? Ve svém vymyšleném vesmíru? Asi si šmáknou. Taková nedopečená pizza je moc dobrá. No není, Tadruhá?) (Nejlepší je ještě zmražená.)
,,Proč tady nemají máslový ležák a párek s hořčicí?" ptal se neodbytně Ron.
,,Ronalde, tady jsi v mudlovské restauraci.(Jo. My mudlové přece neznáme párky a hořčici.)" vysvětlovala mu Hermiona.
,,A proč to bude trvat tak dlouho?" vyptával se stále Ron, jak natvrdlý. (Jak autorka.)
,,Sakra Rone, mysli trochu Ale no tak, Hermiono. Ty si vážně myslíš, že to umí?! Vždyť neumí kouzlit!" připomněla mu (tečka se lekla tohohle bezvýznamného odstavce a utekla. A navíc, myslela jsem, že kouzelníci nemohou vyčarovat jídlo jen tak ze vzduchu? ..Aha, já zapomněla. Tadruhá? Myslím, že tu máme pár Mary Sue..a taky Marty (Stue?) Nejhorší Mary Sue je vždycky Potter. Už mě to unavuje. Jen počkej, tady jich bude víc, vsaď se.)
,,Tady ty džusy a tady ta (tady ten, tady ta, tady tam tam taaaam) cola, tak prosím." číšnice jim právě přinesla objednané nápoje.
,,Děkujeme." poděkovala rychle Hermiona. Číšnice šla obsluhovat další zákazníky a spěchala zatančit u tyče.
Tenhle odstavec byl nabitý informacemi. Myslíš, že v nějakém dějovém zvratu se nám bude hodit, když budeme vědět, kdo měl co na sobě a co si dal k jídlu?) (Zapomněla jsi na paruky.)

Do téhle doby probíhalo všechno normálně. No, na vyjímku (He?) Rona. Zničeho nic (neu míš pravo pis) se ozvala ohlušující rána, vyšlehl od někud (Někud, to je hezký slovo.) od dveří zelený záblesk a mrtvá žena letěla přes celou místnost (VŽUMMMM!), až tvrdě dopadla na zem vedle společensky unaveného Harryho. Číšnice se otočila a běžela rychle do kuchyně. Harryho probrala facka, kterou dostal mrtvou rukou, Ron a Hermiona si rychle vyndali hůlky. V tu chvíli jim ovšem vyletěli (protože to byly živé hůlky. Jinak by Harry, Ron a Hermiona neuměli kouzlit, víte?) z ruky, neznámo kam. Harry nehodlal čekat na svou, Ronovu a Hermioninu smrt. Popadl nůž, co měl na talířku připraven (Už vidím, jak hází ten tupý nůž po místnosti. Tohle je tááák akční!) a vrhl jím po příchozí osobě, autorce této povídky (Kéž by.). Žena jen mávla hůlkou a nůž se obrátil (asi má volant!) a zabodl se Hermioně do nohy. Ta se svalila na zem a křičela bolestí. Noha jí silně krvácela. (Ty tupé nože jsou nějaké nebezpečné. **tiskne Tadruhé ruku** Můj bože, to je takové drama!) Ron k ní přiběhl a začal jí zastavovat krvácení saním krve. Byl to totiž převlečený Edward.. Harry byl zlostí bez sebe, že autorku netrefil. Popadl vázu, co stála na stole. V tu chvíli se mu rozpadla v ruce - v prach a vodu. (Z váz jsou většinou střepy, ale to není tak efektní.) Květiny vypadaly a dopadly na zem s lehkostí. Jakmile se dotkli země, zčernali (zajímavé. Tady ožívají i květiny a prach. To bude nějaká nová Říše divů. Počkám si, až potkají Alenku..).
,,Hermiono, prosím nekřič, já něco udělám. Neboj se, až umřeš, nic nepřijde nazmar. Tvoje tělo je určitě plné proteinů. " snažil se jí uklidnit Ron s hladovým výrazem a plnou pusou její krve.
,,Nestrachuj se, krvezrádce odměním stejně, jako mudlovský šmejdy! Dám jí sekačku od Mountfielda a k tomu mop na podlahu - a to se vyplatí!" řekla žena s tmavě hnědými, dlouhými, kudrnatými vlasy a přimhouřenýma očima. Byla oblečena do gothického stylu (Do stylu se dá oblékat? Woow!) . Černé šaty dlouhé po kolena vzadu na šněrovačku. Štíhlý pas měla seplý (Seplý? To zní jako..teplý..no nic. Nemá to být náhodou sepnutý?) korzetem, přes který byly dány šaty. (Jo, v angličtině je pasivní čas dost obvyklej, ale... proboha v češtině a ještě v tomhle kontextu?? oO ) Výstřih byl čtvercového tvaru a dlouhé rukávy byly na konci zúžené a uplé (autorka si dokonce vymýšlí vlastní slova) kolem ruky. Kožené, černé kozačky jí sahaly až nad kolena. Velice praktické, obzvlášť pro chození. Podpatek byl tenký asi půl centimetru a vysoký osm centimetrů (Ach ano. Další z informací, které nám budou moc užitečné. Vsadím se, že na tuto informaci naváže v další kapitole. Toto je totiž velice, ale VELICE důležité sdělení.). Na krku měla přívěšek, vypadal jako zobák a lebka havrana. Ruce jí zdobily tři velké prsteny - lebka na pravé ruce a na levé byl had a ten třetí hrbolkatý, skoro vlnkovatý. (To si dokážu živě představit. Hrbolkatý, až vlnkovatý prsten. Yay.)
,,Nechte je být!" vykřikl Harry, nikdo ho ale neposlouchal - kdo by taky poslouchal malého spratka, který má brýle, již jsou v téhle době OUT, pomyslela si Bella..
,,Ta šmejdka ti vykrvácí, nechtěla sis s ní chvíli pohrát?" řekl jeden ze dvou smrtijedů (psáno s malým, protože byli tak malí, že by se vešli do náprstku) (opakuješ se, The.) (Promiň. Dobře, psáno s malým, protože jr právě přejel tank.), kteří měli také chuť se přidat k Ronovi a přišli s ní.
,,Nestrachuj se, o své zájmy se postarám sama! Koupila jsem si velice přehledný rozvrh, tam si sepíšu všechny kroužky," odpověděla
,,Řekl jsem, nechte je být! To je diskriminace nateplalých upírů!" zařval Harry, jak nejhlasitěji mohl.
,,Jak se opovažuješ zvyšovat na mě hlas! Máš vůbec představu s čím si zahráváš?!" vyštěkla na něj výhružně Belatrix a přihodila další polínko do ohně, kde už se vařila Hermionina čtvrtá noha.
,,Tohle vám přikázal Voldemort, ten týpek, který vede ten bordel v Zobí ulici?!" to Harry opravdu neměl říkat. Čekal (čárce vypadly oči z důlků a musela na ošetřovnu) co se asi stane, ale netušil, jak moc to bude bolet.
,,A jak se opovažuješ vypustit jméno Pána Zla z pusy svými nečistými rty (Počkat, počkat. Nezamotala ses do toho trochu, Bellinko?)?! CRUCIO!" a bolelo to, moc to bolelo. Chtěl, aby tu byla jeho maminka a pofoukala mu bebíčko . Belatrix uměla tuto kletbu použít opravdu dobře. Bolelo to dokonce daleko víc, než tenkrát od Voldemorta. Ten se totiž nemohl plně soustředit, protože pomáhal hasit svůj bordel, který mu Harry kdysi podpálil. Harry měl pocit, jakoby (ehmeh. Mazery taky zdrhaj.) Belatrix pouštěla kletbu jen k určitým částem těla. Byla to totiž přece jen žena a, jak už psala Tadruhá, byla velmi nadržená. Nejdřív myslel, že se mu hlava rozskočí. Za chvíli zase, že se mu zastaví srdce a nakonec si myslel, že se udusí. (Ne, nebudu dodávat kam mu kletba mířila nejčastěji.To jsem ráda. Tahle povídka je už dost úchylná.) Takovéhle bolesti dokázala docílit snad jen ona.
,,Nech toho Bello, (Ano, dobře ty! Přesně tak - Bello, nepiš tuhle povídku. Anebo vlastně - ono je to na tebe psané moc složitě..N E P S A T S T A R Ý V S N O V Ý Ž I V O T!) Pán Zla zakázal znásilňovat děti pod patnáct, je to tre-..." smrtijed nestačil dokončit, co chtěl říci.
,,Už mě začínáš štvát! Avada kedavra!" Z hůlky Belatrix vyšlehl zelený záblesk a trefil smrtijeda přímo do břicha, teda, o trochu níž. Bellatrix měla opravdu špatnou náladu. Ten jen vykulil oči a padl na zem mrtvý. Hladem pološílený Ron nadšeně zachrochtal. Hermiona už byla dost... vysušená.
,,Nééé, Bello cos to udělala?! Slíbila jsi přece, že půjdeš do bordelu a budeš to praktikovat tam?!" rozplakala se Belatrixina už jediná společnice. Být bisexuální je totiž převážně v Americe fakt cool.
,,Měl radši držet jazyk za zuby a nestrkat ho do té mudlovské šmejdky! Může si za to sám! A nebreč, kdo to má poslouchat!"
,,Bello, co to říkáš? (Taky se ptám.) Byl to můj bratr! Jak můžeš být tak bezcitná?! Tohle je už druhý smrtijed tento týden a oba si (zabila) znásilnila ty." vyčítala jí to smrtijedka, protože si chtěla také užít a všechny šance jí sebrala Belatrix.
,,Budou tři, jestli nezaveš hubu!!! (Sezame, otevi se!)" vyhrožovala jí Belatrix. Byla opravdu rozzuřená. Smrtijedka raději mlčela. (Potlesk! Autorka to konečně napsala dobře! To bude tím, že je to na začátku věty.)Harry se snažil celou dobu utišit tu strašnou bolest v rozkroku a vymanit svou nohu ze sevření Ronových čelistí. Využil příležitosti, že Belatrix (k čemu máme zájmena? Za chvíli už budu ze slova Belatrix zvracet - chceš půjčit kýbl? Já osobně se budu učit házet šipky. Třeba jedna z nich autorku trefí.) k němu byla otočená zády. Sebral se a chtěl jí udeřit. Belatrix (BLÉÉÉÉ!) si uměla záda uchránit dobře, měla totiž oči vzadu. Zachytila jeho ruku, přitiskla si ji na zadek, podrazila mu nohy a při jeho pokusu zvednout se, (Jedna pohřešovaná čárka se našla!) ho kopla do břicha. (Bezva souvětí.) Aby jí neutekl, přiložila mu podpatek ke krku.
,,Nechtěj, abych to dokončila!" varovala ho výsměšně. Harry měl zrychlený tep po celou dobu, až do teď. V tuto chvíli se bál nadechnout, protože stál přímo pod Belatrix a ta si zrovna s rozkoší uprdla. Pocítil ale zvláštní věc. (Že by smrad?) Z nějakého neznámého důvodu ho přitahovala. (Panebože! To bude blbější, než jsem čekala...Nevěděla jsem, že může být něco horší než Stmívání. Bello, můžeš být na sebe pyšná.)
 

17 people judged this article.

Poll

Máme stvořit další glosu nebo vás ušetřit?

Ušetřte nás, prosím!
Pište dál! (The: Sebevrahu.)

Comments

1 Garou-tan Garou-tan | Web | 18. october 2010 at 14:30 | React

To je dokonalé! xD Není nic lepšího, než pořádná glosa, mohla jsem se umlátit smíchy. Zvedám palec

2 Bublinka Bublinka | Web | 18. october 2010 at 14:37 | React

Děs, běs. Říkala jsem si, že nad něčím se přimhouřit oči daly, pak jsem narazila na "v pořátku" a "zrzavovlasího" a je mi jasný, že to nešlo :-D

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 18. october 2010 at 15:50 | React

Ta glosovaná úprava je prostě dokonalá! :D Prý týpek, co vede bordel. Jen tak dál, válela jsem se smíchy po zemi.

4 Já | Web | 18. october 2010 at 16:15 | React

*Utírá obrazovku poprskanou džusem*
Miluju oglosovaný povídky (FF na Harrryho nejvíc ^^)....taky bych si to někdy chtěla zkusit...

5 Tadruhá Tadruhá | Web | 18. october 2010 at 16:16 | React

Díky za už TŘI pozitivní komentáře! .) Je to místama dost úchylný až trapný, ale hroznost této povídky to snad nepřekoná....
S The jsme se celou dobu psaní válely smíchy na zemi. Snad vás to pobavilo aspoň z desetiny tak jako nás :)
Díky! Budeme se snažit dál.

6 Tadruhá Tadruhá | Web | 18. october 2010 at 16:16 | React

...Aha. Tak čtyři :)

7 Bublinka Bublinka | Web | 18. october 2010 at 17:26 | React

Přiznám se, že u prvního komentáře jsem to dočetla jen do půlky a vrátila jsem se  to dočíst až teď. Ale názor neměním. Jen jednou mi tam něco chybělo: "Harry nehodlal čekat na svou, Ronovu a Hermioninu smrt"... přišlo mi to jak nákupní seznam chybělo mi tam dopsat ještě asi 5 dalších jmen :-D

8 Bublinka Bublinka | Web | 18. october 2010 at 17:28 | React

(druhá část byla ještě lepší)

9 Lucy Lucy | 18. october 2010 at 18:57 | React

Jak už jsem ti řekla - Je to SUPER a Yay!!! :-D

10 Sue** Sue** | Web | 18. october 2010 at 19:01 | React

skvělý .DD
tak to jsme se teda pobavila .DD
pište dál .DD¨
jo a The.. neumim kreslit! *nevinný usměv*

11 KLICKa KLICKa | 18. october 2010 at 19:08 | React

Kdy bude druhý díl??

12 The The | Web | 18. october 2010 at 19:13 | React

[1]: Děkujeme, vážně moc, že si myslíš, že je to povedená glosa.
[2]: Tak teď nevím, jestli myslíš tu glosu nebo tu povídku. Doufám, že tu povídku (Jsem ošklivá, já vím) .D
[4]: Už jsem ti psala..takže tedy, domluveno. :)
[6]: Fajné, jenže já zítra nemám vůbec čas. Můžeme až ve středu, jenže to bys tu musela být ve čtyři. Tak uvidíme, kdyžtak napiš.
[8]:  Děkujeme :)
[10]: Tak to jsem ráda. A kušuj s tím, že neumíš kreslit.
[11]: Tento nebo příští týden, bližší informace nemám. Protože to pravděpodobně budeme moct zase udělat až o víkendu :)

13 ellie ellie | Web | 18. october 2010 at 19:34 | React

Ešte, prosím.

14 agrrr agrrr | Web | 18. october 2010 at 21:51 | React

Bravo bravo tleskám! (aplaus na stojáka) Glosy na Harryho začínám milovat :D
Na kdy plánujete další glosu?

15 agrrr agrrr | Web | 18. october 2010 at 22:05 | React

Super budu se moc těšit ;-) :-D

16 Paní Yasuo Paní Yasuo | Web | 18. october 2010 at 22:06 | React

A já se přidám a také povím, že je to výborně oglosováno. :-D

17 Tadruhá Tadruhá | Web | 19. october 2010 at 19:27 | React

Nevím, jestli jsem tak blbá, ale ať zkouším jakej prohlížeč zkouším, prostě si to NEDOKÁŽU vložit na blog, aniž by se to rozpadlo a tak, aby tomu zůstala barva. Jednou se mi to povedlo, ale ohlásilo mi to error nad 20 000 znaků, ale přitom to má jen něco přes 15 000.... Ahrgh.

18 Motoko Kusanagi (72!) Motoko Kusanagi (72!) | 20. october 2010 at 17:13 | React

Bwahaha, chcípu smíchy si! :-DDDDD No nic, jdu do tanečních.

19 agrrr agrrr | Web | 20. october 2010 at 21:51 | React

děkuju, opraveno ;-)

20 Jasmína Jasmína | Web | 22. october 2010 at 19:18 | React

Ahoj. Vyhodnocení 2. kola soutěže a zadání dalšího najdeš tu:
http://tajemstvifantasie.blog.cz/1010/hodnoceni-2-kola-souteze

21 Hádejte! Hádejte! | 22. october 2010 at 22:01 | React

No, tak jste se pobavili a to by stačilo!
1. Byla jsem začátečník a tohle byla moje 1. povídka.
2. Určitě jsem se zlepšila, potvrzuje to nečervený Word a moje beta-readerka.
3. Asi jste přehlídli to NEKOPÍROVAT BEZ POVOLENÍ! Co?!

Důrazně žádám, aby jste už neglosovali ani jeden řádek něčeho, co jsem napsala. Možná si řeknete: ,,Je to blbost." Ale no a co?! Píšu, protože mě to baví a myslím, že ne jenom mě. Baví to všechny moje čtenáře, protože by to taky jinak nečetli, že?
Vážně bych byla velice vděčná, kdyby jste na moje blogy už nikdy nepřišli a už nic ode mě nezveřejňovali.
Ps: Navíc to byly velice začátečnické chyby, teď už to mam dávno opravený.

22 Hawa Hawa | Web | 22. october 2010 at 22:13 | React

Yeah, taky jsem po cestě potkala pár chyb. Bohužel, těch vašich. Lidi, když už chcete glosovat, tak se prosím naučte psát...

23 agrrr agrrr | Web | 22. october 2010 at 23:58 | React

[21]: se tak nečerti! náhodou, já čekám kdy konečně někdo oglosuje ty moje patvory výtvory. 1. mi to zvedne návštěvnost a 2. to o člověku dost řekne, kolikrát ti to ukáže co si o tom myslí jiní, víš takový druhý pohled na věc.co v tom jsou někteří lidé schopni vidět ;-)
Buď ráda, ti to zvedlo návštěvnost ;-) :-D

24 Belatrix Black Belatrix Black | 23. october 2010 at 0:17 | React

[23]: Mě je jedno, že to zvedlo návštěvnost, já sem se svojí návštěvností spokojená. Myslím, že 92 není tak strašnej výsledek na to, jakou dobu blog mam. Prostě a jasně říkam, STOP! Žádný glosování! Dvě glosy bohatě stačí. Jo, dvě. Oglosovaly mi holky Modrá a Červená a tu samou povídku i kapitolu.
Mě to vadí, tak to respektujte. Prostě ZÁKAZ GLOSOVÁNÍ MÝCH POVÍDEK!

25 agrrr agrrr | Web | 23. october 2010 at 0:43 | React

[24]: jo to o tobě taky dost řekne... ;-) Tak radši všem dobrou noc. Ať se všichni uklidní a berou svět s nadhledem ;-)  :D

26 Paní Yasuo Paní Yasuo | Web | 24. october 2010 at 9:07 | React

[24]: Pročpak tolik zloby? Na jistém blogu jsi mi až tak naštvaná nepřišla.

"Dobře, dobře! Celý jsem si to přečetla a všimla jsem si (přímo mě to vrazilo do očí), co tam mám chyb. Njn, nic nenadělám. Možná tu kapitolku někdy přepíšu. Byla to moje první povídka vůbec, takže je vidět, jak je to...nezkušené. Ale pozor, můj mozek nechte být, ten si žije ve svým světě.
Když si tak čtu, je to vlastně docela vtipný, co? Až tak, že se na mě sestra otáčí, co blbnu. Tak já jdu, pokusit se napsat jednu jednorázovou blbost.

Belatrix Black"
http://modra-cervena.livejournal.com/1750.html

27 The The | Web | 24. october 2010 at 17:45 | React

[21]: Zaprvé, omlouvám se,ale nebyla jsem tu, takže ti odpovídám až teď. A vzhledem k tomu, že sis smazala blog, nemám jinou možnost, jak a kde ti odpovědět, jelikož tvůj další blog neznám.
Nečerti se. Glosy jsou v podstatě hodně přehnaná kritika. Upozorní tě na tvoje chyby a ty se z nich můžeš poučit. A jak už jsme psali, my proti tobě nemáme nic jako proti osobě, ano? Jen, aby sis nemyslela, že jsme namyšlený krávy, který tě akorát nenávidí a pomlouvají tě. Tahle glosa není myšlena nějak moc zle. A to, že je to tvá první povídka? Jak už jsem psala, glosy jsou prostě přehnaná kritika. A jestli víš, že už píšeš mnohem líp, nemáš se proč zlobit, protože si jsi jistá, že psát bez hrubek umíš. Vím, že něco byly překlepy a bylo to prostě dovedeno do extrému. Jenže my překlepy v glosech taky občas máme, jak připomněla [22]:. A my se za to omlouváme čtenářům, překlepy se stanou.
Chápu tě, že jsi naštvaná. Ale já taky píšu povídky a vím, že to nejsou mistrovská díla. Ale zase bych byla docela ráda, kdyby to někdo oglosoval, i kdyby byl tak zlomyslnej jako my. Protože glosátoři to nikdy nemyslí tak zle, jak to vyzní.
Tak se ti omlouváme, jestli se tě to nějak dotklo. Nebuď naštvaná a nebuď smutná, proboha (jestli jsi. Jestli nejsi, neber to na vědomí) - ta glosa k tomu sloužit neměla!
Měla sloužit k pobavení a částečně se nám to taky povedlo. Ale každý má právo na svůj názor a my ho nikomu neupíráme.
Tak se nečerti..a ber na vědomí tohle všechno, co jsem do komentáře a článku napsala.

28 Tadruhá Tadruhá | Web | 24. october 2010 at 20:04 | React

Bello.... Nemám náladu na dlouhé rozepisování se, navíc všechny argumenty mi už vybrala The a já právě přijela domů z debatního turnaje, takže hádat se zrovna nepotřebuju. Prostě si ještě jednou přečti to, co řekla The, přidej tam trochu sarkasmu a máš zhruba to, co bych vypotila já :)
Jinak, víme, že tam máme chyby, asi před dvěma hodinama jsme je s Terkou společně hledaly a pár překlepů tam je, většina chyb je ale záměrná. Tak.
Muhehe. Už se těším na další glosy. Btw, myslím si, že tohle NEBYL důvod ke smazání blogu, Bello, ale - je to tvoje věc, že jo. My to nemyslely špatně. Jen, upřímně, ta povídka fakt nestojí za nic. Chápu, že je to tvá prvotina, ale pokud to zveřejníš na internet, prostě musíš počítat s tím, že to někdo dřív nebo později objeví. To dá logika...
Jo, a přečetly jsme si tu glosu Modruš a Červuš - LOL! Skoro všude jsme reagovaly naprosto stejně! Ale přísaháme, my ještě včera ani nevěděly o tom, že to někdo další glosoval... No nic. (A troufám si tvrdit, že naše glosa je lepší. Přinejmenším je obsáhlejší.))

29 Belatrix Black Belatrix Black | 24. october 2010 at 20:54 | React

Já se hádat nechci, jediné co chci slyšet je, že už nic z mé tvorby (ať je jakákoliv) glosovat nebudete. Tečka! Jinak povídka má už 13 kapitol, tamto byl blog, kterej jsem založila se spolužačkou, ale přestaly jsme na něj chodit. Navíc, ona nesnášela HP.
Dále píšu ještě další 4 kapitolovky, mam napsáno 8 jednorázovek, dvě rozepsané, 8 drabble, jedno songfiction a dvě básničky a navíc dělam ještě grafiku.
Co k tomu říct? Jo, je to srandovní, ale sranda v jisté míře končí. A tejdle bylo myslim až dost. Chápu, že se bavíte, já totiž jen tak náhodou s kámoškou taky založila glosátorskej blog, zatim tam ještě nic neni, ale jedna povídka už gloslá je v rozepsaných. Možná to ani nezveřejníme, ještě se musíme rozmyslet, jestli to má cenu, spíš ne.
[26]: Jo, to jsem totiž tak tak ustála, ale další glosa na tu samou povídku je už tak nějak moc i na mě.

Tak ok? Necháte mě bejt?

30 Tadruhá Tadruhá | Web | 25. october 2010 at 20:00 | React

Okej, necháváme tě absolutně bejt :) Budem glosovat něco jinýho... A jestli chceš, dám ti odkaz na děsně debilní povídku, co jsem psala (a díkybohu nedopsala) před rokem, abys to oglosovala, ale nejdřív si budu muset vzpomenout na adresu :D

31 Belatrix Black Belatrix Black | Email | Web | 25. october 2010 at 20:42 | React

[30]: Oki beru :-D Když ti to nebude vadit :-)

32 Tristia Tristia | Email | Web | 27. october 2010 at 22:15 | React

Tleskááám! :D

33 Lucy Lucy | 30. october 2010 at 18:18 | React

Hele, The a Tadruhá, já chci taky oglosovat tu mojí pakárnu!!!! :)

34 Tadivná Tadivná | 5. november 2010 at 14:27 | React

Aaa tohle je uplně boží!^^ *válim se smíchy na zemi* Prostě jen tak dál! MucQ vás .D

35 Roya Roya | 27. january 2011 at 17:59 | React

[29]: Belatrix Black se zlobí a vztekle ukazuje, kolik toho napsala. Jenže kvantita neznamená kvalita ;)

36 DoctoreX DoctoreX | Email | Web | 9. february 2011 at 22:22 | React

kdysi jsem slečně Bellatrix napsal poněkud kritičtější komentář. Ovšem proti tomuhle to byl jen tak jako slaboučký odvárek...no a byl z toho Proces jak od Kafky. Takže jsem docela rád, že ji zdrbnul i někdo jiný.

37 Tess Tess | 20. february 2011 at 23:19 | React

Milé dámy, myslím si, že byste měly být seznámeny s glosátorským čtrnácterem:

1) všeobecně: co tě nepálí, nekomentuj - glosování má na nesmysly a chyby reagovat, ne si je uměle vytvářet. Příklad za všechny prachy: Byly to teprve dva měsíce, co přijela spolu se svou sestrou Falconou bradavickým expresem, ale obě dívky se už sžily se spolužáky i s prostředím.(mimořádně talentované studentky!)(A to nás má jako dojmout k slzám, takže jim promineme, že jsou dementní?)
2) nechytej autora za slovo, když použije docela běžný obrat nebo přirovnání. Mám dát odstrašující příklad? Igrayne se znovu s povzdechem začetla do kapitoly o trollských válkách. (Jo jo, tu kapitolu četla ona a povzdech.) - tak takhle snad opravdu ne.
3) nedělej to horší, než to je - míněno je např. upravovat text tak, aby postava, která je popsaná jako celkem normální, docela hezká a chytrá holka, začala teprve vypadat jako správná Mařena
4) a neprojevuj se ani jako pesimista - tzn. od začátku předpokládat, že dílo bude hrozná slátanina, že hlavní postava je kráva, dělat z ní idiota proto, že ji momentálně něco nejde nebo nebaví atd. Tyhle dva body by se daly shrnout do jednoho: Neupravuj text k obrazu svému.
5) nedávej příliš (a hlavně příliš halasně a příliš často) najevo své znechucení.
6) piš s mírou, dávej pozor, aby tvé komentáře nezabíraly víc místa než samotný text.
7) neopájej se příliš pocitem vlastní vtipnosti.
8) nenavážej se do autorky, i když ti přijde úplně blbá; nedělej ostatním, co se nelíbí tobě
8a) zvlášť když je autorka ještě prakticky dítě
9) neglosuj něco jen z důvodu, že už jsi dlouho nic neglosovala
10) nepoužívej vulgární výrazy - glosované dílo by se ratingem nemělo lišit od díla původního (takže pokud je to 12+ tak žhavý sex ani v glosách)
11) neglosuj nic, co nebylo uveřejněné (osobně nejsem proti tomu ponechat vystavenou glosu i tehdy, když autor povídku stáhne, ale s podmínkou vysvětlení, že ke stažení došlo)
12) jsi-li admin povídkového archivu, neglosuj nic ze svého archivu - ať už uveřejněné nebo ne (tím spíš - viz bod 11)
12a) jediná s výhradami přijatelná vyjímka je IMHO opoznámkování neuveřejněné povídky s podmínkou sdílení POUZE se svými kamarády, nikoliv veřejně - autor by měl onu opoznámkovanou verzi samozřejmě dostat také, aby se mohl poučit - poznámky ale neznamená přímo "plné" glosy (pánev, kýbl, vidlomet, lopata a rýč), jen připomínky k chybám
13) glosuj s vědomím, že původní autor si tvé glosy přečte (i když tomu nakonec tak možná nebude)
14) vybírej si jen skutečně glosovatelné dílo. Z blábolu bez hlavy a paty nic neudělají ani mozkomorky.

Zamyslete se nad sebou hlavně co se týče bodů 1, 2, 3, 5, 6 a 7. Původní povídka je velmi glosovatelná, to je pravda. Ale méně je někdy více. Tak pro příště...

38 Ness Ness | 20. february 2011 at 23:25 | React

Já souhlasím s Royou - kvantita neznamená kvalitu. Bohužel v tomto případě se nad tím zapomněly zamyslet glosátorky, obě.
Viděla jsem odkaz u Červené na FB a řekla si, že se skočím kouknout - četla jsem to do půlky a stačilo.
Upřímně, zapomnělo se tu na víc věcí. Třeba na to, že glosy mají na chyby (ať už gramatické či dějové) upozorňovat, nikoliv je vytvářet. Tady bych tak tři čtvrtiny glos vyházela, protože nemají žádné opodstatnění a nepřijdou mi dokonce ani vtipné. Nejvíc tady bije do očí, že jste se při glosování nechaly unést vlastní vtipností nad únosnou mez, aspoň z mého hlediska (ujet se povede každému, doufám, že my to zas tolik neděláme, přece jen, na cizím si toho člověk všimne líp, že). Zvlášť toho dopisování do vět je příliš mnoho a bez významu (glosy mají upozorňovat na chyby a nesmysly, ne je samy o sobě vytvářet, takhle by se dala udělat glosa i z Babičky), stejně tak by ideálně neměl barevný text převažovat nad původním. Čímž tedy nechci říct, že zrovna tahle povídka glosovatelná není (ba naopak), jen to, že si zrovna tyto glosy kromě gramatiky s původním textem nemají zas tolik co vyčítat.

Navíc nechápu tu "módu", že každá glosátorka musí mít nějakou elitní specifickou zbraň (tady pro to stejně jako v několika jiných případech nevidím žádné opodstatnění kromě "jé, vymyslím si nějakou super zbraň) a vůbec že jsou teď glosy děsně "in"; obzvláště v kombinaci s tím přehnaným omlouváním se autorce v komentářích, jak jste to nemyslely vůbec zle - ale no tak, glosy jsou kritika velice sarkastického rázu a aspoň trochu zle jsou myšleny vždy; kdyby nebyly, poslaly by se autorce neveřejně a bylo by.

PS: Abych se vyhnula případným pochybám, glosuju a začátečnických chyb jsem se dopouštěla taky, včetně těch gramatických (v mé prvotině, která teď mailově koluje bůhví kde po netu, mám jednu strašnou hrubku a jednu čárku špatně!), ovšem od toho jsou spoluglosující, aby se navzájem hlídali.

39 The The | Web | 20. february 2011 at 23:36 | React

[38]:[37]: Za rady děkujeme. Tohle byla naše první glosa, a pochybuju, že ty další byly lepší. Každopádně kritika prospívá, my za ni děkujeme a jestli vůbec budeme něco glosovat v blízké budoucnosti (o čemž pochybuju), budeme se podle toho řídit. :)
Byly a jsme začátečnice a já jí taky zůstanu, protože glosovat dál nehodlám.

40 červená červená | 21. february 2011 at 15:01 | React
41 The The | Web | 21. february 2011 at 15:06 | React

[40]: Zaprvé. Co se týče GinnyMLS, nevím, odkaz na tu povídku mi posílala druhá glosátorka. Zadruhé. Přísahám, že vaši glosu jsem četla až po tom, co jsem tuhle povídku s Toudruhou oglosovala.
Ano, chyby tu jsou, ano, nejsme nijak dokonalé, ano, ty glosy nejsou nijak dobré.
Já se nechci hádat. Prostě uznávám, že glosování naší parketou není a že máte ve spoustě věcí pravdu.
Ale znáte věci jako "první povídka", viďte? Tak tohle je ten samý případ, jen s glosama.

42 Nel-ly Nel-ly | Web | 24. february 2011 at 1:33 | React

chtěla bych, aby se někddo podíval na zoubek mé první povídce.. byl o prolog k dostud nedokončené povídce s mojí vlastní mařkou a pak už ta kraťoulinká jednorázovka, prosím, jen do toho...

rozčilovat se nebudu, třeba se zasměju... když mám na blogu povídku, tka tam je, protože jsem ji tam dala a  chci se s ní šířit (i když vím, že by mohla být lepší) a to znamená, že se za ní nebudu stydět, a když se za něco nestydím, tka je mi jedno, jestli ji někdo glosuje - pokud to ale je na úrovni a bez urážek a sportých slov (viz to glosátorské třináctero, nebo co to bylo)

a když se někdo může vymlouvat na první povídku, může se vymlovuat i na první glos... ktom toho, když to prostě jen pákrát zkusil především proto, aby si zkusil něco nového a pobavil především sám sebe...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama