November 2010

Drabble pro Tudruhou - Sobecká láska

24. november 2010 at 18:40 | The |  Dle vašich nápadů
Moji milí, jdu vám sem zase strašit. :)
Krizi jsem ještě tak úplně nepřekonala. Ale vzhledem k tomu, že jsem to slíbila jak Tédruhé, tak vám ostatním čtenářům, přinutila jsem se to drabble konečně napsat.
Já drabble píšu strašně ráda. Ale tahle slova mi nějak nesedla.
To víte, chtěla jsem konečně napsat hezký, optimistický příběh. A Tadruhá mi to vážně neulehčila. Takže nic veselého se nekoná. :D
Další problém vidím v samotném textu drabble. Kdybych se mohla víc rozepsat, víc to vysvětlit, nebylo by to snad tolik kostrbaté.
Takže kdybyste něco nechápali, ptejte se.
Protože uznávám, že je to divné..minimálně trochu. A prostě.. >.<
Zároveň vám chci říct, že to tu hnít nebude. :) Kreslím nějakou slečnu v kimonu, linoryt si příští týden (snad) beru domů a navíc se chci konečně naučit pracovat s uhlem.
A taky studie ruky a nohy by nebyla marná.
Což mi připomíná.
Chtěla jsem konečně jednou udělat soutěž. (To, že se nikdo nepřihlásí je věc vedlejší. Právě to chci testovat.) Ale. Já nevím, jestli kreslířkou nebo literární. Vzhledem k tomu, že ani v jednou nejsem expert, nevím.
Takže - prosím, poraďte. Jaká by vyhovovala více vám? :)
Ale zpět ke drabble.
Zadaná slova byla: anděl, měsíc, obvaz, řetěz, parapet.
Užijte si to. Buďte shovívaví. Prosím, prosím, smutně koukám..
The (s dalším čajem v ruce)
P.S. Jestli vám připadá divně, že jsem sem nenarvala něco deníčkovitého z mého života, tak mě taky. Snad jen, že už jsem dlouho nečetla nějakou knížku s příběhem. Teď je to pořád něco jako Anatomie pro výtvarníky, Kresba a malba, Baroko..a učebnice.
Už končím. :)
Drabble pod perexem. :)

Páté přes deváté

21. november 2010 at 14:31 | The |  Watashi
Vážení pozůstalí.
Chtěla jsem napsat článek, který by vás zajímal. Ale z toho sešlo. Upozorňuji vás předem. Pokud se vám to nechce číst, nečtěte!
Vážně už jsem unavená ze zpráv v mailu, které mi oznamují, jak strašně blbá jsem, protože tohle a tamto. Takže, až budete příště něco takového psát, uvědomte si, že jste to číst nemuseli. :)
Jsem v krizi. Nejsem schopná cokoliv napsat.
Vypadá to, jako kdybych blog zanedbávala, ale to nedělám. Nic nepřidávám..protože není co. Kromě mého vylejvání, samozřejmě.
(Dobře. Dám sem pár fotek. Které naprosto nejsou kvalitní. Jsou rozmazané a mají špatnou kompozici. Ale protože pro mě mají význam a tohle je článek věnovaný mým myšlenkám..tak proč ne?)

Realistické kreslení

15. november 2010 at 14:39 | The |  Skicák
Ne, vskutku to neumím. Ale jednou jsem se nudila a navíc vím, že se to naučit musím a tak jsem se do toho dala. Předem upozorňuji, že jsem neměla žádnou předlohu, kreslila jsem to čistě z hlavy. Jenom kdybyste chtěli poznamenat, že když mám to stínování špatně, mohla jsem se podívat na svojí předlohu. Kritiku po vás samozřejmě chci, je zdravá a udělá mi dobře, ale nějak se přece hájit musím, no ne? :)
Pokus vás zajímá, jak můj pokus dopadl, můžete kliknout na "celý článek". Ale upozorňuji, že to není žádné veledílo. :)

Velké odtajnění? Možná.

11. november 2010 at 14:00 | The |  Skicák
The 3x jinak - odkazoidní klikačka
[link] -> klikněte, až přečtete úvodní kecy, prosím.
Ano, zase tu straším. A tentokrát se konečně vracím do rubriky plné mých výtvorů. Asi si říkáte, jaktože jsem nic tak dlouho nepřidala, když jsem předtím kreslila jak divá.
Ale já kreslím stále, jenomže jsem dva týdny neměla přístup ke scanneru. Takže když jsem se k němu konečně dostala, bude tu mít menší příval mých obrázků :)
Ale já jsem chtěla taky napsat více důvodů, proč vlastně kreslím a maluju a tvořím.

Ixo a MS Kasandra - oglosováno

9. november 2010 at 18:51 | The & Já |  Glosování
Přinášíme další glosu. Dobrá, dobrá, uznávám, že není tak strašně vtipná (pořád si stojím za tím, že ty první jsou nejlepší). Ale tak což, vše se povést nemůže..
Ale tahle glosa byla na tvoření vážně skvělá.
Já jsem se u tvoření glosy zasmála, jestli se nasmějete vy, to nevím - ale nás to bavilo.
Dodávám, že ještě jiná glosa, glos na přání, kterou si objednala Skullka je u Já na blogu, já ji nezveřejnila. Takže kdybyste hledali, tak tam. :)
A, to "MS Kasandra" je zjratka "Mary Sue Kasandra".
Jenom barvy:
"Já" - fialová
The (tedy já..to je zamotané, že? :D) - oranžová
GinnyMLS - normální
A nakonec..
Jenom - enjoy. :)

Navždy dítětem

7. november 2010 at 12:32 | The |  Kecy v kleci
Ano, ano. Tenhle názor měly už stovky přede mnou, ti blogeři, kteří napsali článek na téma týdne. Ale víte co? Nevadí mi to. Já si svůj názor napíšu svým způsobem a to, že má spousta lidí stejný názor je dobře. Já chtěla být vždycky originální. Nuž, ale každý člověk je originál, proto i každá jeho myšlenka, z níž vzniká článek, je originál, a to i když pojednává o stejném tématu a stejném názoru.
Ale abych se k tomu tématu vůbec dostala. :)
Název článku mluví za vše. Nechci být dospělá - ačkoliv netvrdím, že být dospělý taky nějaké ty výhody nemá. Nechci vyrůst - protože v dospělosti máte najednou více zodpovědnosti.
Někteří tvrdí, že království dětství je nejlepší v tom, že děti nemají starosti.
Ale tohle může prohlásit jen člověk, který už zcela zapomněl na svá mladá léta - protože děti mají pochopitelně starosti taky. Možná ne tak závažné. Ale když vám bylo šest, pro vás to něco důležité třeba bylo.
A samozřejmě, když mi bylo zmiňovaných šest, toužila jsem vyrůst a být dospělá. Spojovala jsem si to s tím, že budu mít práci a budu se moci rozhodovat sama za sebe a že to bude celé jednodušší (a taky jsem si říkala, že budu vysoká. :D To víte, byla jsem nejmenší ze třídy.).
A že budu vědět, co chci - to jsem si ale myslela, že budu vědět už v tom věku, v jakém jsem teď.
Ale už od čtvrté třídy mi začalo docházet, že ve skutečnosti dosáhnout dospělosti vážně nechci.
A teď to vím tuplem.

Život kopretiny

4. november 2010 at 14:00 | The |  Knihovnička povídek
*omdlela*
Dobrý, dobrý, už přicházím k sobě. Abych vysvětlila, co se mi stalo.
Strašně jsem se nudila, a tak jsem se rozhodla zadat do vyhledávače na blog.cz. Brzy mi došlo, že když zadám "The", nikam to nepovede, vzhledem k tomu že je to i určitý člen v angličtině. A tak jsem zadala "povidkareni". A projížděla jsem odkazy. A věřte, nevěřte, málem mne trefil šlak.
Každého blogera potěší, když ho má někdo v oblíbených.
Hlavně, když já sama se považuji za jednu z neznámých blogerek - a taky jsem, jenže..asi už ne tak neznámá. Když se nad tím zamyslím..*počítá*..v oblíbených mne má šestnáct blogů. Což je na mě ohromně ohromný úspěch, Ale přestanu vás nudit těmahle kecama.
..a budu vás nudit jinejma. :D
.
Tak tedy, tohle to je..takové divné. Jednou mne to napadlo (už asi před rokem, přiznám se :D) a tak jsem se rozhodla to zrealizovat. Jak to dopadlo uvidíte sami, když se podíváte pod perex.
První slovo, které mne u toho napadlo bylo "mindfuck". Ale tohle vážně mindfuck není..ale taky se na něm pracuje, je nejvtipnější je dělat. :D
Berte ohled na to, že je to divné.
A taky na to, že se ke mně dostává tvůrčí krize. Nee, tvůrčí krize je strašná svině.
Takže se vám moc a moc omlouvám za ty meery mezi jednotlivými článku..ale což. Snad krize zmizne. Nebojte se, tady to neumře.
.
Ale teď se tu chvíli rozkecám o něčem jiném.
Proč vždycky moje oblíbené postavy chcípnou? Já to vážně nechápu. A včera se mi to potvrdila, když jsem se dodívala na FMA Brotherhood. Tss. Envy byl tak boží postava. A Kimblee taky. A vůbec, ve všech anime mi moje oblíbené postavy všechny hezky pochcípaj.. Na to prostě jen..tss. :D Asi mám špatnej vkus na postavy, či co.
(Chápejte, FMA se zase oživilo. Před půlrokem to normální a teď Brotherhood. Zajímalo by mne, co bych si teď měla stáhnout. Možná se pustím do Serial Experimnts Lain.)
Ale proč já vám to tady vlastně vykládám, když to nikoho nezajímá, že?
Kdyby čistě náhodou, dejte nějaký tip :)
Ale teď zpět ke kopretince.
Prostě - na to vezměte nějaký zřetel, na to, že jsem teď trochu mimo a vypadá to, e mé "spisovatelské schopnosti" vymizely.
Kritiku, prosím.
Kdyby se vám to líbilo...tak ani pochvala by mi neublížila. :D
Arigato, ningen.
(Hahaha, to vyznělo divněě :D No nic. Mám záchvat magortsví, očividně. Nevšímejte s itoho. *Tak už přestaň kecat, třeba to pomůže.* Hele, nebuď sarkastická, Ayo..No nic, už toho fakt nechám.
Vaše (už vážně zcvoklá a poblázněná)
The ^^
P.S. Teď jsem si tu kopretinu po sobě přečetla. Bóže, to je taková stupidita. Ne fakt, berte to s rezervou.
P.P.S. Povídka budete, nebojte. Spíš bojte. :D
Jo, ještě jsem chtěla. Tenhle útvar pod perexem, to je něco mezi povídkou a úvahou. Ale má to blíže k úvaze, proto je to v téhle rubrice.