Obluda se vrátila!

21. january 2011 at 14:35 | The |  Watashi
Varování: tento článek je na začátku a hlavně uprostřed neuvěřitelně depresivní. Berte prosím na vědomí, že autorka bude brzy zveřejnění litovat a přebije to nějakou povídkou nebo čímkoliv z její tvorby.
Minulý článek byl zcestný. A krátký. Protože jsem vůbec nic nestíhala.
Každopádně všem děkuji a spoustě lidem dávám za pravdu: lyžák byl báječný. Nechtělo se mi tam z toho prostého důvodu, že jsem konzerva a měla jsem špatnou náladu.
Teď jsem se vrátila a chci tam zpátky.

Sice jsem tam brečela. Ale přece jen málo. Poslední večer. Vykompenzováno smíchem, když jsme hráli flašku nebo si s klukama prostě jen do jedné hodiny ráno povídali.
Stačily i výlety na běžkách, námaha a konverzace. Nebo úžasné sjezdové lyžování, na kterém miluju vítr, svištící kolem mě, požitek z oblouků a rozhled. A to, že z hlavy můžu vypustit starosti, jako bych létala a byla volná, volná jako pták.
Byly i diskotéky. Světe div se, The neseděla v rohu. Tancovala. Povídala si a smála se.
Lyžák byl úžasný. Měla jsem pocit, že jsem aspoň trošku důležitá. Že jsem schopná se smát a být vtipná, že se takhle dokážu bavit.
Ale pak přišel dnešek. Den, kdy jsme museli odjet.
Tak jsem jako vzorná holčička musela vykonzultovat cestu domů s mými rodiči.
Řekněte mi, kteří normální rodiče zapomenou, že se jim dítě vrací domů? Kterým normálním rodičům je to úplně jedno? Kteří by vás klidně poslali sami tramvají, ačkoliv nejste schopni sami unést lyže, hůlky, běžky, batoh, zavazadla a vůbec to, co s sebou všechno máte?
Když tohle píšu, zase mi tečou po obličeji slzy.
Jsem tragéd.
Je to jen můj pocit nebo jsem všem u prdele?
To mám tak nechutnou povahu? To si pořád stěžuju? To jsem tak pitomá?
.
 Ach jo. Ve svém reálném životě tohle nikomu neříkám. Nemám komu. Nestěžuju si.
Ale někam to ventilovat musím. Zbývá to jen...sem.
Ale nemůžu sem psát všechno, co bych chtěla. Je to nevýhoda, když vaši známí znají tuhle adresu.  Tohle je tak nechutně výlevnej článek.
Stydím se za sebe. Stydím a stydím.
Ale mě to bolí.
Domů mě dovezli rodiče jedné mojí spolužačky. A víte, co bolí ještě víc?
V autě si povídali o zážitcích z lyžáku. Byli na to zvědaví. Byli na ni hodní. Zajímal je život svojí dcery, nebyla jim lhostejná.
A já?
Přijedu domů, nachcípaná, týden jsme se s rodiči neviděli a matka mě hned začne peskovat, abych si vybalila, abych nenechávala tašku v předsíni, abych něco dělala.
Proč mi sakra přijde, že u nás v domácnoti se všechno točí jen kolem mého milovaného bratra? Úspěšný chlapec, který všechno umí, všechno zná.
A jeho malá dementní sestřička.
Chci někam, kde by nebyla otravná moje přítomnost. Chci někoho, pro koho bych byla důležitá.
Chci někoho, komu bych chyběla. Chci, aby se z mojí klávesnice nestával bazén.
Abych nebyla tak nechutně citlivá.
Kurva. Teď vám všem přijdu rozmazlená. Já to vím.
Ale...už mě nebaví, že jsem pro většinu lidí vzduch. Jsem jako vzácný plyn, který občas využijete při chemických pokusech, ale jinak si ani nevšimnete, že tu je.
.
Štve mě to. Víte, že jsem chtěla napsat optimismem nabitý článek?
No, z toho sešlo. Jak jste si asi všimli.
Já nechtěla. Já nechtěla, aby se to takhle zvrhlo. Já nechtěla brečet a litovat, že jsem, kým jsem. Protože já...chtěla zase na světlo pustit to své sangvinistické já.
To, které se mnou bylo na lyžáku.
Já..končím. Nechci se víc pitvat. Já už nechci!
Proč jsem vždycky tak strašně slabá?
.
Přečetla jsem to po sobě znovu. Nenávidím tenhle článek.
Ale víte co? Já ho stejně brzo přebiju nějakou ošklivou povídkou.
.
Trošku z jiného soudku. Potřebuju se vypsat.
S sebou jsem si vzala Obraz Doriana Graye. Věřili byste, že Oscar Wilde musel kvůli téhle knize stát před soudem? Prý je nemravná.
A navádí k "špatným věcem", viz. slova lorda Henryho.
Ty mě naopak ú plně uchvátily. Jeho filozofie neměly chybu.
Wilde je génius, Shakespeare je génius a Prattchet taky. A já je všechny nehorázně zbožňuju.
Kurt Vonnegut, Ray Bradbury, sestry Brontëovy.
Můj sen stát se spisovatelkou padl už dávno.
.
Představa šťastnýho života je asi
Fata morgana
Neexistuje..
Vypsaná fixa. Nikdy jsem ji neposlouchala. Jedna moje spolužačka ale jo. A některé jejich písničky jsou vážně..pěkné. Text, chytlavost...
Ale za Metallicou si samozřejmě stále stojím. Za Poets of the Fall samozřejmě také, o Lordi a tak podobně ani nemluvě.
.
Je o hodinu a půl později od začátku článku.
Mám leúší náladu. Jdu do postele s knížkou, vyležet chřipku a sama ani nevím, proč klikám na "zveřejnit". Klidně mi vyčiňte, že jsem rozmazlenej spratek.
Jenom mi řekněte...
Jaké vám přijde moje psaní povídek?
A pro ty, co se se mnou už setkali nebo si se mnou píšou - jak na vás působím? Špatně, dobře?...
Ano, už doopravdy končím.
Loučím se, stydím se, jdu si číst.
The
 

8 people judged this article.

Comments

1 hang-on hang-on | Web | 21. january 2011 at 15:04 | React

Ahoj :) Tak jsem to celý přečetla a nepřipadáš mi rozmazlená :) já tenhle pocit zažila po návratu ze školního výletu do Polska. přišla jsem domů, otevřela dveře a chtěla našim ukázat fotky...Ale první, co na mě vybalili byl nepořádek v pokoji a ať letím uklízet. Ty fotky dodnes neviděli, ale asi se s tím auím žít :)
Víš, já si nemyslím, že tě ignorujou, že si tě neváží. Prostě maj v tu chvíli pocit, že důležitější než povídání je úklid kufru. Já vím jak hroznej je to pocit, ale prostě se s tím musíš vyrovnat...Držím palce :)
Mimochodem...Obraz Doriana Graye si chci přečíst, ale z neznámých důvodů je v knihovně neustále zarezervovaný. A dávat 6 korun za rezervaci? PCHE :D Ale možná se obětuju :)

2 Garou-tan Garou-tan | Web | 21. january 2011 at 15:33 | React

Hurá, obluda je zpátky! *bouchá konfety*
Já už si toho z lyžáku moc nepamatuju... ale taky to tam bylo fajn. Taky to vypadalo, že se o mě ti lidi aspoň trochu zajímají - ač teď mě stejně většina ignoruje. S někým jsem snad i tancovala ploužáka...
Nemám ráda, když se všechno točí kolem jednoho sourozence. Já jsem sice ta starší a úspěšnější, ale bratr je tne, kolem kterého vždycky všichni skáčou jak horské kozy. Grr.
Buď ráda, žes vzácný plyn. Já jsem oxid uhličitý. Nedýchatelná a ještě můžu za skleníkový efekt. Tedy... věřím, že pro pár lidí bych mohla být i kyslík. Těch je málo, ale jsem za ně ráda. Mimochodem, už jsem říkala, že mi velmi prospívá čas od času dýchat vzácné plyny?
Nech nenávisti, ook? Není tvoje chyba, že se z něj vyklubalo tohle. Člověk nevydrží všechno, potřebuje pouštět páru. A klidně i breč, hlavně, když se ti uleví. Já jsem taky citlivka. Jednou jsem třeba půl hodiny seděla na posteli, brečela a objímala polštář. Kvůli hře. (Naštěstí doma nikdo nebyl, takže se nikdo neptal... ale ulevilo se mi.)
Wilde je Wilde, jinak to říct nejde. Obraz Doriana Graye je dokonalá kniha. Jeho pohádky jsou naprosto nádherné. Jeho divadelní hry jsou božské. Musím do Paříže. Potřebuju mu na hrobě nechat psaníčko se třemi slovy. Protože si za těmi třemi slovy stojím.
A působíš na mě sympaticky - přes obrazovku i doopravdy. Jseš fajn. Hodně fajn. Jsem ráda, že jsem tě poznala.

3 what-up(dubious cat) what-up(dubious cat) | Email | Web | 21. january 2011 at 16:00 | React

Taky mám staršího a dokonalého bratra, z toho si nic nedělej. Toti dokonalí tvorové totiž nejsou oproti nám ničím výjimeční. Ty máš talent- tvé povídky jsou úžasné!
Tak otři slzy a něco napiš, nám totiž "u prdele" rozhodně nejsi!

4 dzej-komplex dzej-komplex | Web | 21. january 2011 at 16:13 | React

Vůbec ne rozmazlená, spíš ukřivděná a nesmířená s nespravedlností světa...
Aspoň máš taky ten svůj poklad - knížky - ke kterým se můžeš vždycky vrátit a zachrání tě :)

5 uajiii uajiii | Web | 21. january 2011 at 16:24 | React

Jo, vzmuž se! Jednoho krásného dne, až budeš velká The, tak si budeš moct dělat co chceš a budeš nad věcí:) Třeba jsou vaši přepracovaní, holt rodiče jsou rodiče vždycky a s tím se těžko co udělá... mno to je jedno. Ten článek se mi líbil, nepřebíjej ho, je dobrej.

6 Akiko Akiko | Web | 21. january 2011 at 16:45 | React

Vítej zpátky! I když tě skoro neznám, tak jsem se na tebe těšila, třeba na nějakou povídku, který jsou dle mého názoru skvělé =D
Takovýhle články fungujou. Vypíšeš se a dostaneš to ze sebe ven, mám s tím vlastní zkušenosti, jen je problém v tom, že na blog občas chodí lidi, který znáš... =)
Noo a ohledně sourozenců... Bez komentáře! Mám tři mladší bratry... Někdy to bejvá docela zážitek něco takovýho přežít... =D
Tak se uzdrav, těším se na povídky... =D Možná bych napsala ještě nějaký nepodstatný nesmysly, ale jden z mých sourozenců tu do mě valí, že mám vypadnout... Och, jak my se máme rádi.. Měj se =)

7 Tatra.nka Tatra.nka | Web | 21. january 2011 at 16:46 | React

Vůbec mi nepřijdeš rozmazlená... právě naopak...
Já osobně bych někdy dala bůh ví co za to, aby si mě máma chvíli nevšímala a nechtěla vědět všechno, co se dělo, i když jsme se viděli ten den, než jsem odešla do školy... tady ale vidím, že ty by sis u svých rodičů přála opak...
Jo... život je nespravedlivej...

8 adaluter adaluter | Web | 21. january 2011 at 18:01 | React

Nejsi rozmazlená, jsi nešťastná, mrzí mě to. Rodiče nejsou dokonalí a někdy dělají chyby, o kterých ani nevědí. Z vlastní zkušenosti vím, že život mi dává občas tak zabrat, že jsem potom nespravedlivá, podrážděná, často tak zahlcená problémy, že nedokážu pobrat už nic jiného. Není to omluva, spíš vysvětlení, jen mě moc mrzí, že to na vás děti má takový vliv a my to ani nevnímáme. Je asi zbytečné říkat, že lecos z toho pochopíš, až se ocitneš v roli mámy ty sama; to, že jsi rodič, totiž bohužel neznamená, že jsi hotový člověk, který má pevně dané priority a má ve všem jasno. Dál se hledá, dál se vyvíjí a dál chybuje. Drž se, já držím palce.

9 Tadruhá Tadruhá | Web | 21. january 2011 at 21:49 | React

To je mi líto, Terý.... Taky mám občas takovej pocit, že mě prostě nikdo nemá rád, že vůbec nevím, co mám dělat, ta beznaděj je hrozná. Posledních pár dnů je mi ale líp, no... O tom až mezi čtyřma očima ;)
A co na lyžáku? :) Musíš mi napsat všechny podrobnosti... Těším se

10 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. january 2011 at 22:29 | React

Tak ses nám vrátila! A mrzí mě, jak se cítíš, ovšem nevím, jak bych ti mohla pomoct. Já když se vracela letos z Anglie, tak přišla máti skoro poslední, hned na mě vyklopila, že umřeli papoušci, co všecko se stalo, samozřejmě ještě před lidma. A doma mě sprdla za to, že brečím a řasenkou jí zasviňuju staré dětské, ale vyprané povlečení...Taky se občas cítím přebytečná a na nic, to mi věř. Vůbec mi nepřijdeš rozmazlená. To spíš já se tak chovám od doby, co máme v baráku dědka. Jen si říkám, že býváš jaksi často nemocná. Tak držím palce k uzdravení a k zlepšení nálady.
A tvé povídky? Závidím ti talent, když je čtu, vždy si říkám, že já snad nemám fantazii na vymyšlení něčeho čtivého. Takže za povídky máš u mě velké plus, a nejen za ně. :D

(Jinak moc ráda bych ti chtěla pomoct, či tě utěšit a ne jen nečinně přihlížet, jak se mi kamarádka trápí jenže utěšování nepatří k mým talentům...) Ale věřím ti, že zas bude lépe.

11 neros-san neros-san | 21. january 2011 at 23:50 | React

Ještě pořád je ti smutno?
Ve vedlejší místnosti je volno... a kdybys potřebovala, umím být i zábavný....

12 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 22. january 2011 at 11:18 | React

Ha! Je zpátky.^^
No né, to jsem ráda že sis to užila.:)
Máš to štěstí, kdybych já si měla užít jakýkoliv sport,(No, možná krom jízdy na koni..)dopadne to strašně.xD Jsem antitalent.. Téměř na všechno, to se nedá.T^T Jaj, mluvím o sobě, promiň.;)
S rodiči? Řeknu ti jedno, ignoruj je. To mi poradila drahá Chiru, když jsme se bavily o tom, jak jsem "k ničemu" a "vy***anej zmetek" apod.^^ Nebudu ti tu rozpisovat slovníčky mých rodičů.xD
A já si myslím. Když jim na tobě očividně snad ani nezáleží, tak je ignoruj. Ty slzy za to nestojí. Věř mi, vím o čem mluvím.;)
Obraz Doriana Graye? Asi si to vypůjčím, až dočtu Příběh Prince Gendžiho..
Vypasaná fixa, to já neposlouchám.xD Ale právě mi ta melodie straší v hlavě, půjdu si tu melodii přehodit na Po pi po.xD
Abys tak věděla! Jsi strašně rozmazlený spratek, ani se na tebe nemůžu podívat. Tak jsem se ti aspoň pokusila zlepšit náladu ironií.xD
Působíš na mě dobře, už jen proto že jsi zrzka.:O Sakra, ale to slovo se mi fakt nelíbí, to je strašný slovo, mohla bych říkat třeba oranžová, nebo cokoliv?xD Tohle mi nejde přes ústa.xD
Protože na (A jak teď mám dát oranžová? Oranžovka?xDD) oranžovo-vlasaté lidi(xDD) mám zasedlost.:3 Jste takové fantasy a tajemné a jako utvořené ke kreslení.:3
Ne že jako všechny, ale připadáš mi tak.xD
A jinak jsi na mě působila velmi dobře, pamatuju si ten tvůj sen, to válčili mandarinky s morčatama, ne?xD Taky jsi mi vykládala, že je nutno sníst všechny jogurty. Tak jsem den potom vyplenila ledničku.xDD
Takže na mě působíš jako vtipný, důležitý(Ano, protože máš určitě pravdu.) a normálně se vyjadřující člověk! Još, protože mne pořád překvapuje, že se najdu ještě někdo co se dokáže vyjadřovat normálně.:O Pořád mě to tolik překvapuje.xD (Už o tom zase mluvím, no.:D)
To už asi bude dlouhý komentář, tak skončím, nebude se ti to chtít číst.xD
Ale jestli jsi to dočetla až sem, dostala jsi veeeeelkou pusinku.:3

13 Lucy Lucy | 22. january 2011 at 12:48 | React

Ahoj Obludo!!!!! Jdeme bouchnout šampus!
Vidíš, že byl lyžák v pohodě :)Upřímně, na lyžáku jsem i já zažila divný chvíle - třeba jsem na diskotéce byla uprostřed dění, což už se mi teď dlouho nestalo... I když slzy tam tekly. Ono to totiž naštve, když přijdeš z lyží a zjistíš, že polovina třídy zakempila na tvojí posteli, zaházela tvoje věci svýma odpadkama a o stavu postele samotné ani nemluvě...jedli křupky.
Ale víš, že se někdy cítím stejně? Já mám totiž mladší sestru, která je podle rodičů krásná, sice blbá, ale roztomilá, hubená a co chce, to dostane. Buď po dobrém, nebo si to vydupe. A hádej, koho mají naši radši? Koho peskují za každou pitomost, dvojka je pro ně tragédie a když na něco zapomene, tak se hroutí svět? A naopak: kdo je roztomilý? U koho jim moc nevadí ani trojka? Ke komu jsou shovívaví?
Promiň, tohle už není komentář, ale...nadhodila jsi to, tak jsem se chytila.
Jen tak stranou: tvůj bratr se alespoň neobléká jako..ehm...lehká děva :)

14 Tadruhá Tadruhá | Web | 22. january 2011 at 14:06 | React

[13]: Like na tu poslední větu :DDD (Vážně, představa Šimona v růžové.... *záchvat smíchu*)

15 agrrr agrrr | Web | 22. january 2011 at 16:13 | React

ha neboj.. já byl a ta "dokonalejší" a bratr ten.... zlobivý a proto mu musela být věnována větší pozornost a být víc rozmazlovanej aby se necejtil méněcenej.... takže já byla samorost na druhý koleji a on mazánek rodiny..... ;-) všude je to nějak... Chápu to, člověk prostě potřebuje alepsoň trochu pochopení a i když ví, že ho  mají rádi, tak aby to alespoň občas dali najevo...

P.S.: děkuji za pochvalu, doufám jen, že obdarované se bude líbit. ;-)

16 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 22. january 2011 at 18:14 | React

Ou... mě by to asi také zamrzelo... nejsi rozmazlená, to se neboj. A nepomohlo by třeba si o tom všem s rodiči promluvit? neb tak něco? Třeba to aspoň zkusit?Já jsem sice jedináček, ale z rozvedené rodiny, tak snad rozmazlená nejsem. Teda aspoň doufám.

Jsem ráda, že sis lyžák užila ;) Podle toho, co píšeš to musela být fakt zábava :)

17 Puberťák Puberťák | Web | 22. january 2011 at 21:18 | React

Nerad to říkám. Ale lyžák si měla lepší než já,ale aspoň jsem nemusel vyklizet tašku hned. Mě spolužáci nadávali a ještě se k nim přidal neznámí nevychovaný smradlavý spratek majitelů Bumbalky. Pak mě zmlátil jeden spolužák za to, že jsem se mu nevyhnul, když jel celou sjezdovku dolů na běžkách, debil...

18 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 22. january 2011 at 22:59 | React

Tvoje povídky jsou moc fajn a rádo si na ně udělám čas :) Jsem taky moc rádo, že jsi zpátky! A už se těším na vyhodnocení soutěže... I malé stvoření má "dokonalejšího staršího bratra", který je vždy moudřejší a bla a bla a bla... z toho si nic nedělej :-D
Zalézt si a číst si je to nejlepší, co pro své duševní zdraví můžeš udělat :))

19 Lucy Lucy | 22. january 2011 at 23:32 | React

[14]: A teď si představ, že by ještě ěžel  tím svým "super stylem" (jako třeba na OG Open) :DDD   *hroutí se smíchy*

20 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 22. january 2011 at 23:49 | React

Dlouhý komentář poctil můj zapadlý bločeG! To je od vás milé, milá The.:)
Hahaa, nelichoť mi, uvádí mě to do rozpaků.xD Aby tak bylo jasno. Podle mě na kreslení talent nemám, a kreslit se naučím asi tak ve dvaadvaceti. (S Yone jsme se vsadily. Yone tvrdila, že dřív než do 17, ale až navrším sedmnáctin, dostanu od ní obrázek.8) Protože kreslit ještě nebudu umět.xD )
Jinak, zlatá? To je hezké.^^ Ale nemůžu za to, že píšeš dobré články a povídky.:O
No, tobě aspoň jdou ty zimní sporty, jenže já?:/ Koukni se na mě a uroníš slzu lítosti!xD
Co se stalo na lyžáku? Povyprávíš, milá The?:) Až budeš na icq, chci slyšet jak dobře ses bavila.^^
Já to tvrdím a vzhledem k mé dokonalosti nikdy nelžu.^^ Takže u mě je to jisté.:D
Až se s tebou příště uvidím, jestli uvidím, donesu ti jogurt.>8D
Tys přečetla tak dlouhý komentář?:O To je pěkné.:) Tvůj úsměv se mi moc líbil, ráda bych ho zachytila v kresbě, žel to se mi nejspíše nepodaří.

21 Lennroe Lennroe | Web | 23. january 2011 at 0:16 | React

Syndrom staršího sourozence může dostihnout i jedináčka, kolikrát já už od babičky slyšela, že Votíkovic Alenka....
A to jsem tu holku v životě neviděla, ty aspoň můžeš na bráchu zle koukat.
O někoho se rodiče zajímají až moc o někoho vlbec, moje mamka to střídá, abych nemohla předvídat, kdy můj návrat postřehne až po třech dnech, protože jsem nacákala v koupelně a kdy mě podrobí křížovému výslechu, jak jsem se měla.
Nikde to není přesně ono,aspoň si užila lyžák. Čaji a "léčivým lentilkám," zdar. Taky si půjdu udělat hostinu.
Náhodou jsem tu během týdne několikrát byla zjistit, jestli jste náhodou nepřijeli dříve, tak neříkej žes nikomu nechyběla.
Doufám v brzkou povídku.

22 Skye Skye | Web | 23. january 2011 at 8:46 | React

Jééé, lyžák! Lyžáky jsou skoro vždycky skvělé. Ach jo, jak jsi ho tak popisovala, začala jsem se nehorázně těšit na ten, co mě čeká za pár týdnů.

Návraty z lyžáků bývají na druhou stranu skoro vždycky děs. Sama o tom vím své xD Někdy mám sto chutí dát svojí matce facku. Ach jo, ale to už plácám mimo xD

23 Paní Yasuo Paní Yasuo | Web | 23. january 2011 at 15:01 | React

No hurá. :)

24 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 23. january 2011 at 16:07 | React

The, drahá, jak se ti podařilo narazit na stejnej blog jako já? :-D To je DěSinQuatÝ cOž? :-D XD

25 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 23. january 2011 at 16:15 | React

Nejsi sama, mě už z toho bolí tak, že si asi radši lehnu xD Na to prostě nešlo nereagovat :-D xD

26 Sue** Sue** | Web | 25. january 2011 at 20:43 | React

Ale notak..
Přestaňte psát, jak to bylo super...
Já bych si to taky moc ráda užila...
Sice bych spala na rozbitý posteli, ale to by mi ani tak nevadilo...
Ale teď mi začíná být líto, že jsem tam nemohla zůstat...
A myslím, že spisovatelkou se můžeš klidně stát, protože píšeš krásně ^^
Jenom nevím, jak mě můžeš nechat samotnou na výtvarce.. .((
Ale hlavně se co nejdřív uzdrav.. .))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama