Po měsíci živo aneb drabble na usmířenou

22. july 2011 at 8:00 | The |  Dle vašich nápadů
Tak, na začátek snad jen... nezapomněli jste na mě?
Upřímně doufám že ne. To by mě totiž velice mrzelo, věřte mi. Já vím, že jsem se dlouhou dobu neozvala, a upřímně řečeno, cítím se krapet provinile. Jenomže o prázdninách to byl a vždycky bude fofr, a než se nadějeme, nastane září a opět budeme muset na rande s učebnicemi.
Tahle vyhlídka je však naštěstí daleko, a tak teď poklidně sedím před monitorem, popíjím čaj, přemýšlím nad povídkami a uždibuji čokoládu. Za skly svých brýlí hledím z okna do tmy, a s culíčky a velkou mikinou se cítím tak příjemně, jako už dlouho ne. Srovnala jsem se s tím, že mi téměř všechny věci, které jsem plánovala, nevyjdou.
Člověk nemůže mít všechno. (Ale to, že nepůjdu na Advík mě mrzí.)
Za těch dvacet jedna dní prázdnin se toho stalo spousta. Dva týdny jsem proflákala na táboře, kde jsem rozhodně nebyla tak nevinná holčička, jakou znáte. Ale každopádně, jsem ráda, že jsem to všechno zažila. I když už ten zatracenej červenec končí.
"And I was like 'Avada kedavra!' And he was like... dead."
Zbožňuju konverzace se svou anglickou kamarádkou. Jo. Zmiňovala jsem se, že asi pojedu do Londýna?
O vysvědčení tu rozprávět nebudu. Stačí říct, že nejhorší známka byla trojka a že se za něj hluboce stydím. A taky doufat, že příští školní rok to nebudu tak odporně flákat.
Vadí, že tenhle článek nemá hlavu, ani patu? Ale chtějte něco po unavené hloupounké dívce v jednu hodinu ráno.
Tak to trochu napravíme jedním kratičkým výplodem pro Hanyuu na slova sova, měsíc, jíst, hudba a zelený.
A už asi jen... enjoy. Snad se vám ten výtvor bude líbit! :)
Sincerely, (proč mám pořád chuť někde psát sincerely je ve hvězdách,)
Theyalin
P.S. Všimli jste si, že po dlouhé odmlce vždycky dávám drabbles? Jsem tak průhledná, až je to smutné.
P.P.S. Mám rozepsanou kapitolovku, ale nevím, jestli ji sem dát. Mám? ;D (Trochu slashe snad nikdy neuškodí.)

Sedím rozvalená na pohovce, a už tě ani nevyhlížím. Truchlivá hudba, linoucí se z reproduktorů, jako by dávala za pravdu mé náladě a já mám chuť se pustit do té večeře, kterou jsem s takovou péčí připravila. A ty se ani neuráčíš přijít na naše výročí.
A ne jen tak ledajaké. Kdybychom spolu byli měsíc, tak neceknu, ale rok už něco znamená. Alespoň pro mě. Nevím, jak jsi na tom s city ty.
Ještě by mohla z temnoty venku zahoukat sova a vedle ruky by se mi měla objevit žiletka. Dramatické chvíle pro přítelkyni zapomenutou ve víru velkoměsta o prvním výročí... třeste se.
Podívám se na hodiny. Půlnoc a čtyři minuty. Povzdychnu si, a jako v reakci na ten zvuk prořízne noční ticho zadrnčení zvonku.
Roztrpčeně se usměju a jdu ke dveřím.
,,Lásko..." začneš a já jen mávnu rukou.
,,Neobtěžuj se," a otočím se zády, mířím ke stolu, abych i s tebou mohla konečně jíst.
Cítím, jak se mi kolem boku obemknou tvoje paže a dotyk rtů na krku.
,,Já za..." začneš, ale nenechám tě to dokončit.
,,...to nemůžu. To, že ti něco nedošlo, není chyba České pošty," řeknu kousavě, ale oba víme, že to nemyslím zle. Cítím tvůj úsměv na rameni.
,,Tak se přestaň zlobit a pojď se najíst. Abych nebyl z hladu úplně zelený."
,,Před tím se neuchráníš. Za to zpoždění jsem ti do jídla přidala trochu cyankáli," zažertuju, a oba se zasmějeme.
Možná kvůli takovýmhle chvílím tě tak strašně miluju.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Paní Yasuo Paní Yasuo | Web | 22. july 2011 at 11:32 | React

Neboj, nezapomněli jsme. :)

2 agrrr agrrr | Web | 22. july 2011 at 11:53 | React

Nezapomínáme, jen tiše přicházíme, sledujeme (ne)aktivitu a tiše čekáme :-D

3 Yuna Yuna | Web | 22. july 2011 at 12:37 | React

Samozřejmě, že jsme nezapomněli :) tu kapitolovku tu určitě dej :) a drabble je vážně povedené :)

4 Kate Kate | 23. july 2011 at 11:26 | React

Přidám se a taky řeknu že jsem nezapomněla :) těšila jsem se co nového přidáš.Kapitolovku sem dej.Drable je fakt hezký. Líbí se mi ta poslední věta.

5 The The | Web | 23. july 2011 at 13:09 | React

[1]: To jsem ráda.
[2]: Cítím se provinile, uznávám. :D Ale o prázdninách se to vždycky lehce pozastaví. Teď by to snad mělo být v pohodě, žádný tábor už mě nečeká. :)
[3]: Děkuju. Kapitolovka... uvidíme. Ale zřejmě bude.
[4]: Vážně? Jsem moc ráda, že to tu někoho bavilo okukovat (i když jsem byla neaktivní, ta návštěvnost nebyla tak nízká... je to divné) a děkuju za pochvalu. :) Vyznání lásky jsou vždycky pěkná. Pokud jsou na správném místě.

6 Hanyuu Hanyuu | Web | 23. july 2011 at 13:42 | React

Kdo by na tebe zapomněl? Je sice fakt, že sem nechodím tak často jako dřív... zkrátka už jsem pochopila, že mi tu nic neuteče :D:D:D Ale zkrátka - nezapomněla jsem :D ...
Drabble je úžasný...Prostě nedokážu pochopit, jak na tak debilně zadaný slova dokážeš něco vymyslet... já bych nevymyslela nic, ani kdybych neměla zadáno, co přesně tam mám použít.. :D Jsi prostě dobrá :D

7 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 23. july 2011 at 20:22 | React

Joo, drabble hezké. Jako vždy, spisovatelko. <3
Ta kapitolovka tu bude, jasné?! xD

8 Luc Luc | Web | 23. july 2011 at 22:00 | React

strašne sa ospravedlňujem >.<
v tom reprízovom článku som ťa chcela spomenúť, len už som si myslela, že si vážne prestala s blogom.. hold, stále nič a nič..
drabble sa mi páčilo a ohľadne kapitolovky.. nebola tu ohlásená dáka hp ff poviedka so statusom kamim suun? :'D ja len, že som sa na ňu už tešila ^^"

9 Luc Luc | Web | 23. july 2011 at 22:56 | React

ja ju mám ako autorku veľmi rada ^^ tak jej napíš :'D
len sa mi zdá, že teraz sa presúva z blog.cz, na iný server, čo je mi trochu ľúto.. hold, zvykla som si na starý dobrý blog.cz a v ostatných serveroch mám trochu mišung ˇˇ

a vysvetlenie pocky-mága :'D
milujem pocky, a momentálne teraz mám tiež jedno veľké neotvorené balenie pockov v bielej čokoláde v skrini :'D
je jedno, či sú to pocky s príchuťou mliečná čokoláda, horká, alebo biela, jahodové som šťastná, že ich viem zohnať ^^ :'D
pamätám si, že som mnou boli na anime-show, na rande, pri oslave nového roku, pri písaní poviedky s kamarátkou.. :'D azda mám oprávnenie, volať sa pocky-mág (lež zväčša nimi šermujem a hovorím pri tom zaklínadlá z hp :'D)
toľko k mojej nenormálnosti :'DD

10 zisi-chan zisi-chan | Web | 24. july 2011 at 19:38 | React

Nezapomněla jsem. Jak bych také mohla? Ach tábory, vy žrouti prázdnin (káravě se mračí)!
No, The, hlavně, že jsi zase zpět, to jsem ráda. Drabble-super. Nemám výtek (jako bych někdy měla...) a jen doufám, že sem přidáš tu kapitolovku.
Ach, je tak smutné, jak jsem závislá na tvých povídkách, že? Tak třeba NESMĚLÁ, nebo CHYBA, že? (povzdech)
Etó, co bych ještě dodala? Snad jen: vítej zpět a ... domluvte se s Narou na termínu, kdy nám napjatým čtenářům (jejichž OC sice nesedí uúprostřed pouště se Sasorim, ale to nevadí) zase dodáte kapitolu Chyby a ty i jednu, dvě nebo i víc Nesmělé (chudák Hinata, chudák Nara, chudák Uchi-ne, moment! Dobře mu tak, Uchihovi jednomu!). Protože pokud se nedomluvíte...pfff...dlažebních kostek je všude dost...hm...(brousí si nehty)...a taky...pffff...slyšela jsem i o případech, kdy si někteří ty kostky vzali a ...hm...to si domysli, ano?
(mám tě ráda, senpai!)

11 The The | Web | 24. july 2011 at 19:51 | React

[6]: Ó, to jsem ráda, že jsem nezapomenutelná. :D No, to je mi docela líto, zamyslím se nad sebou a dneska přidám článek. Ne, vážně, tenhle rok byl takovej složitej, línej, přeplněnej... budu s tím něco dělat :)
Tobě se to drabble líbí? To jsem šťastná, když bylo koneckonců pro tebe... :) No, já si vždycky řeknu, na co mám zrovna náladu (a v pátek jsem ji měla zřejmě romantickou) a podle toho pak tvořím. Podle mě by se ti povídka povedla, kdybys nejakou napsala. Nechceš? O:)
[7]: Spisovatelka? Yu, nepřeháněj! :) A kapitolovka - já vím, žes mi ji schválila, když já si pořád nejsem jistá, jestli to tam Gee moc neodnese a jestli je to napsaný přijatelně a tak dále.
[9]: Nel-ly píše skvěle, to je pravda. :) Přesouvá se, a já ji naprosto chápu, ty zlepšováky nám totiž akorát brnkají na nervy a vzhledem k tomu, že už se ani nezaobírám návštěvností jako na začátku, už jsem o přemístění taky uvažovala. Faktem ale zůstává, že blog.cz je asi nejjednodušší služba, ačkoliv tak do roku, do dvou, pokud u blogování zůstanu, se na webovky přesunu.
Pocky jsou úžasné. :3 Musím si zase skočit do japashopu pro další, protože já je vždycky strašně rychle sním :D A za vysvětlení prostě jen... veľmi ďakujem. (Je to správně? ^^)
[10]: Tábory žerou prázdniny, ale já jsem pak smutná, že skončily.
Děkuju. A k fanfiction: Kapitola Chyby už je hotová, ale neudělala jsem korekturu a od adminů mi došlo, že devítistránkový výtvor opravovat nebudou. A přiznávám, jsem strašlivě líná a opravovat se mi to ani trošilinku nechce. Nesmělá není dopsaná. A.. já bych měla psát, já vím, já vím, ale já to na povel neumím. Buď náladu mám nebo ne, a většinou ještě k tomu nemám čas. Jsem na zabití, uznávám.
Dlažební kostky? D: Já se tě bojím.
Někteří kostky vzali a udělali s nimi chodník? O:)

12 Luc Luc | Web | 24. july 2011 at 21:25 | React

[11]: áno, napísala si to správne :'D

ja mám len problém s prehľadnosťou iných blogových serverov, či už je to blogspot (tam sa ešte ako-tak viem zorientovať), alebo iných, čo sa týka po čitateľskej stránke..
určite to má svoje výhody, keď má človek už pravidelných čitateľov - poviedkársky blog by sa na blogspote asi štartoval dosť ťažko..
našťastie ma nič z tohto vyššie uvedeného nemusí trápiť, keď môj blog neovplýva veľkým počtom poviedok, ani ničoho iného :'D

čo sa týka spomenutej autorky, úplne ju uznávam za to, koľko poviedok napísala, pričom sa dej neopakuje + vždy príde s niečím novým. preto sa veľmi hanbím, že tie poviedky alebo drabble neokomentuvávam, hoci som ich prečítala >.< - na tom by som mala popracovať a premôcť svoju lenivosť.. ˇˇ

13 zisi-chan zisi-chan | Web | 25. july 2011 at 13:43 | React

[11]: No jo, povel "koukej psát" znám a vím, jak nepříjemný může být, ale nech mě jen dodat, že za vše si můžeš sama. Kdybys nepsala tak dobře, nemohla bych si na tvé povídky vypěstovat závislost, víme?
No, já jen doufám, že si najdeš nějakou chvíli na korekturu, abychom spolu nemusely dělat chodníky :D
(btw, povedený desing)

14 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 25. july 2011 at 17:17 | React

[11]: Nepřeháním, píšeš vážně dobře. ;)
Slečno, prosím. :3 Nebo spíš, ostatní návštěvníci blogu prosí, já už prosím za druhou kapitolu. :D
Jo a jak to máme s tou středou?

15 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 27. july 2011 at 10:07 | React

Česká pošta :D Né, nezapomněla jsem, jak bych mohla, že? Zajímavé drabble a pěkný lay. :)

16 Lennroe Lennroe | Web | 29. july 2011 at 10:46 | React

Já si to říkám každý rok, že se nebudu flákat, ale pak si řeknu stojí mi ta dřina za cár papíru? A odpovím si, nestoji. Mám lepší věci na práci :D
Trocha Slashe nejenže neuškodí, ale dokonce prospěje, sem s ním.

17 Fishero Fishero | Email | Web | 21. december 2011 at 15:50 | React

máte pěkný blog

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement