I led the revolution in my bedroom and I set all the zippers free

24. august 2011 at 21:11 | The |  Watashi
Titulek článku nesmí být prázdný*. Text článku nesmí být prázdný. Co po mně ještě můj blog chce?
Vstávala jsem v půl sedmé a šla spát v půl jedné. Usrkávám čaj a přemýšlím o minulém týdnu, o mizivém počtu dnů do konce prázdnin, a také o tom, jak to asi tak od září zvládnu bez tuny energiťáků a kila kafe. Hádám, že rozvrh se bez odpoledky neobejde a když k tomu přičtu mých dvanáct poškolních aktivit, věčné psaní testů, brigádu a zkoušky na prestižní soukromou školu, myslím, že rovnítko se docela dobře dá dát před 'málo spánku'.


Vlastně, když se podívám ven, do tmy, kde svítí z mého pohledu jedno jediné okno, nevím, co mám dělat. Brečet, hystericky se rozesmát, číst a myslet na něco jiného, nebo si pustit komedii, abych měla svou dobrou náladu nazpět. Chci ji mít u sebe. Vždycky se hodí. A asi by i stálo za to se zmínit o tom, proč mi takhle je, že?
Vezmu to velice obšírně, věřte mi.
Během minulého školního roku, a spíše v druhém pololetí, jsem si uvědomovala, že se vlastně stanu jedináčkem. Bratra vzali na spoustu prestižních univerzit - ptáte-li se, Dartmouth, Oxford, Harvard, Yale - a bylo naprosto samozřejmé, že na některou z nich půjde. Kdo by se zahazoval s obyčejnou českou ekonomkou?
Všechno jsem to chápala a úplně mu to přála, zasloužil si to. Odmaturoval na soukromce, kde dostal stipendium a měl nejlepší výsledky z celé školy. Vždycky jsem se smála, tajně držela palce univerzitě v New Headenu (Yale) a říkala jsem si fajn, tohle je život.
Když se mě někdo zeptal, řekla jsem, že jede do Ameriky. A tak jsem se dostala k diskuzi se spolužačkou, kterou jsem v tu chvíli měla chuť umlátit za to, co mi říkala. Náš rozhovor byl totiž takový, že ona tvrdila "jak by byla ráda, kdyby jí bratr zmizel ze života". Vysmála jsem se jí. Říkala jsem jí, že je to její sourozenec a že by jí chyběl, že to není pravda, a že to nemůže tvrdit, protože si to nedokáže ani představit. Jak taky? Byla nejstarší ze tří sourozenců a kdyžtak by stejně odešla první ona. Její poznámka navíc vyzněla tak, jakoby si přála, aby její mladší bratříček umřel.
A víte co? Vařilo mi to krev, a to neuvěřitelně.
Vždyť... věděla jsem, že to nemohla myslet upřímně, i když si pravděpodobně myslela, že to tak myslí, ale mně to zasadilo ránu. Ani nevím proč. Jejich rodina se mě koneckonců netýkala.
To, že jsem si říkala, že tuhle spolužačku nikdy nic nepřesvědčí, mi nepomohlo. Jednou jsme se pohádaly, když se mi snažila vsugerovat, že jsem emo. Nebo aspoň gothic. Udělala jsem jí obsáhlou přednášku o obou subkulturách, a stejně to nepomohlo. Řekla něco o žiletce. Namíchnula jsem se, ozřejmila, že se to ani gothic, ani emo nijak netýká a zaskřípala zuby nad tím, že jsem někomu řekla o svém temném období. Díky onomu někomu už to totiž ví zřejmě všichni, které znám.
Ale zpět k mojí rodině. Poslední týdny v Praze jsem ho viděla jen málo. Když byl doma, byl se svou přítelkyní, když nebyl doma, byl někde venku. Přála jsem mu, to zatraceně, nemyslete si, že jsem bezcitná žárlivá mrcha! Ale líto mi to bylo.
Když jsme jeli na letiště, pořád jsem měla v hlavě zmatek. On přece definitivně neodjíždí, že ne?
Pak jsme se objali a on odešel. Pryč.
"Vsaď se, že si nás teď vymazává z kontaktů."
"Přesunuto do složky nepoužívané." Já i rodiče jsme se zasmáli a já byla pořád v pohodě.
Přeci se uvidíme na Vánoce.
Poslala jsem mu všechny lejstra, která potřeboval, napsala jsem tam všechno, co chtěla máma, táta nebo babička.
A nepřišla ani blbá odpověď.
Já... nevím. Samozřejmě byly chvíle, kdy se mě jeho poznámky dotkly, třeba když vyplňoval papíry o rodině a u mého věku bylo napsáno jedenáct. Odvážila jsem se přihlásit s tím, že už mi delší dobu jedenáct není. Řekl mi, že možná ne, ale rozhodně se na to chovám.
Dotklo se mě to. Ale asi... to bude pravda. Jsem malá sobecká sestřička, co by už potřebovala vyrůst.
Tak já teda rostu. Jsem mladší sourozenec, a jak můj otec jednou přiznal, asi jsem to musela mít taky těžký. Kde sehnat uznání? "Co je nenormálního na tom, že díte umí ve čtyř letech číst a psát?" poznamenal.
Takže se už jen snažím... něčeho dosáhnout. Protože pak, pak si budu připadat líp.
xoxo
Theyalin
P.S. Za ten výlev se omlouvám, ale prostě jsem se musela vypsat. Vsadím se, že ráno se už budu divit, jak jsem mohla mít tak sebelítostnou náladu a jak jsem mohla napsat takové kydy. Ale vyšly ze srdce a já doufám, že už se těmi pocity zaobírat nebudu. Takže, mí drazí, ještě jednou naposledy. Omlouvám se.
* Titulek článku nakonec vybrán z písničky od Panic!At the Disco.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Kachna Kachna | Email | Web | 24. august 2011 at 21:40 | React

Rozumím Ti - mám mladší sestřičku, která je v pubertě, takže se všemu směje, všechny (mne s obzvláštní radostí) uráží a někdy se hrozně rychle naštve a žaluje, bere mi věci a nepůjčila by ani jednu kostičku z Lega a tak dále. Ale teď byla na necelý den u babičky a připadala jsem si taky někde úplně pryč... jak magor. Prostě bráškovi budeš hodně chybět, ať říká co chce, zatím mu to nedochází ;)

2 The The | Web | 24. august 2011 at 22:08 | React

[1]: ...on právě nic neříkám, všechno říkám já a připadám si ještě provinile. Však má vlastní život a já to chápu. :)
Ale hlavně... děkuju. :3

3 jiridolejs jiridolejs | Email | 24. august 2011 at 22:21 | React

Dostávám chutě, pojď se mnou miláčku, do koupelny zvu Tě… Otevři ústa, mírně si poklekni, přimhuř si oči, naposled nadechni. Nástroj je navlhlý, zdá se být připraven, zvláštně je upraven. Krátkými pohyby, dovnitř a ven, uvolni krk, je to jak sen. Lepkavou hmotou plní se hrdlo, radši to vyplivni, Ty moje trdlo. Opláchnu nástroj, otřu si hubu, taky Tě vzrušuje laska a pravda od fasistickeho zlocince vaclavahavla a čištění zubů ,,,,,,,,,,,,,,,http://hedvicek.blog.cz/1103/co-jste-si-vycinkali

vaclavhavel a jeho 21lete fasisticke orgie udelalo s ceskeho naroda bezprizorni slepice
Prosím šiřte toto všemi kanály

TOTALNI FASISTICKA
CENSURA                          Děkujeme
Hledam obcany kterym vaclavhavel s polistopadovyma fasistickyma zlocincema rozkradli majetky
cesky president to je dnes fasistiky zlodej a lhar aby se udrzel i moci jako kaddafi stane se s neho zitra masovy vrah tito fasisticky cirkusaci kteri v dnesni dobe zongluji mezi opratkou a nakradenym blahobytem dobrovolne od koryta neodlezou a člověka s lidskými vlastnosti mezi sebe nepusti ,
To je správna prdel   dělat si s českého národa prdel
pouze 21 let vás krmime zvratky a vykali komunistickeho kolaboranta vaclavahavla
ato jeprdel jsi s vás dělat prdel
rozkradli jsme co sedalo  státni a privátni majetky a pro vase deti zbyli jen havlovi vykali a zvratky
ato jeprdel jsi vás dělat prdel    ani jeden komunisticky vrah nebyl
potrestán za vraždy bezbraných dětí to je správna prdel si s vás dělat
prdel za pár let po havloví revoluci se s komunistických vrahu
milijardari  stali to je spravná prdel
zadlužili jsme vas jen tak malinko a pro prdel aby vase bezbrane
deticky  meli s toho  taky nejakou prdel ato jeprdel kolik primitivnich  kasparu s IQ jako ma ex prezident vaclavhavel nechape ze si delame zvas prdel,,

a ta revoluce s vaclavemhavlem  to jsi komunisticky vrahové s vás
udělali  jen tak  malou prdel ze zrádneho  primitivniho schizofreniho
alkoholika jsme vám udělali prezidenta, filozova jen tak pro prdel českemu národu
a tento neprimitivnějši filosov se boji ukázat veřejnosti i za
neprůstřelnym sklem a za toto hrdinstvi má nejvysší státni vyznamenání
a  doživotni presidentskou penzi to je správna  prdel jsi s vás dělat
prdel!!!!
zapoj se i ty do boje ze zlocincema co vladnou v nasi vlasti!!!!!smrt havlovskym kolaborantum,okupantum vyziva  jiridolejs zaruka demokracie v nasi zemi

4 Zisi Zisi | 25. august 2011 at 7:48 | React

They, ty máš koukám, pěkně veselý život, co? :(
Já myslím, že bráchu to přejde. Určitě mu budeš chybět (statně, jsem taky starší sourozenec...)
Co se týče tvé kamarádky a všech lidí, co automaticky tvrdí: žiletka=emař... je to na zabití. Za lekce o subkulturách bych měla být placená a byla bych miliardář, protože co všechno si lidi dneska nemyslí (jen, aby se utvrdili v tom, že všichni ostatní jsou špína a oni jsou nej, že?)
No páni, člověk by neřekl, že má ve svým okolí takovýho génia :D
Držím palce na ty zkoušky a...
hlavně to s bráchou vyřeště ;-)

5 Taychi Taychi | Web | 25. august 2011 at 14:23 | React

Je těžké být vedle někoho, kdo v něčem vyniká a je to zrovna to, co jsi chtěla ty dělat. Znám to.

Žiletku bych třeba já vůbec nepoužila, protože se bolesti bojím a bolí mě u blbý trhání obočí :D

6 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 25. august 2011 at 22:04 | React

[5]: Tay, s tou žiletkou jsme na tom stejně.

Jejda... A tos dneska na setkání blbonáladově nevypadala. Ale to byl dnešek, že?

Cjápu, že tě mrzí to, že brácha odjel a mysím, že si umím představit, jaké to je, být tím druhým mladším sourozencem i když sourozence nemám. Ale hrozně ti držím palce ať to zvládneš, samozřejmě i školní rok! :)

Nesnáším řeči lidí typu "Bože já tak nesnáším svýho bráchu/ségru." Co by někdo jinej dal za to, aby mohl mít sourozence. On život jedináčka taky není žádné kvítko; víme.

7 (Ne)šílená Charlotte (Ne)šílená Charlotte | Web | 27. august 2011 at 11:49 | React

Úsměv a mávat...
Žiletka? Narážka na obsah mé multiměnové peněženky? :D

8 Nessiah Nessiah | 27. august 2011 at 22:26 | React

Hele, věř tomu nebo ne, ale za celý prázdniny jsem se se ségrou pohádala jen jednou - a do dvou minut jsme se usmířily. A myslím si, že ona mi dneska odjet na rok někam do háje, tak se mi taky bude stýskat. Tím chci říct, že přestože většina z nás často nadává na svoje sourozence (a ty víš, The, že já to dělám často), ve skutečnosti mezi námi nějaký cit existuje. Většina těch lidí řeči typu "Bez bráchy/ségry by mi bylo mnohem líp" nemyslí vážně. Nebo alespoň ne úplně vážně.
A jéje ... můj komentář vypadá pro změnu jako blbý hlubokomyslný kecy ... jdu od toho :)

Btw, snad se uvidíme ve čtvrtek :D

9 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 28. august 2011 at 17:44 | React

Já jsem jedináček. Vždycky jsem chtěla sourozence. O kterého bych se mohla starat, popřípadě který by se staral o mě.
Nikdy jsem nechápala, jak moji spolužáci nadávali na jejich sourozence...

10 Kate Kate | Web | 31. august 2011 at 19:52 | React

Chápu že tě naštvalo to co řekla. Takz mám bráchu (mladšího) a chyběl by mi  se odstěhoval.

11 Ta hloupa? Ta hloupa? | 1. september 2011 at 0:21 | React

Tise klopim hlavu a doufam, ze jsem porozumela. Premyslim o tajemstvich, prostorekosti, sourozencich a lasce a nasem poslednim trollim rozhovoru. A nechapu, jak jsem se mohla tesit do skoly...

12 The The | Web | 1. september 2011 at 22:01 | React

Okay, na ostatní už jsem... tak nějak reagovala. Jenom.
[11]: Ta hloupá? A kterápak jsi? :) Slečna, o které jsem psala myslím adresu nezná, a i kdyby, psala jsem to ve špatné náladě, a nemyslím tím nic špatného o kamarádce, ačkoliv mě tím dožrala. Mám vás všechny ráda, a naprosto nevím, kdo to napsal. Nevím to, napiš mi, pochybuju, že jsi zmíněná. Takže jenom tak... těš se do školy, prokristaboha, nikdo tě nesežere! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement